Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalt túrázok! Több...

Tapasztalt túrázok! Több egynapos vagy kevesebb többnapos túra a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

Erdélyben lakok. 20 éves fiú vagyok, aki 2 éve kezdett el komolyabban túrázni. Lassan kezd kialakulni a felszerelésem komolyabb túrákhoz is. Az én kérdésem az lenne, hogy ti mit ajánlanátok inkább: többször szakítani időt 1 napos túrázásokra (nyilván kevesebb idő, kevesebb teher, kevesebb felszerelés - kevesebb kaland és látnivaló) VAGY ritkábban (évente 2-4 alkalommal) hosszabb 3-4 napos túrázásokra (több ruha + sátor + hálózsák + izolír + kaja de több a kaland és a látnivaló)? Mi a véleményetek és a tapasztalatotok? Olyan hegyekre gondolok, mint a: Radnai-havasok, Gyalui-havasok, Retyezát, Fogaras, Kelemen-havasok, stb.

És hogy szerezhetnék 2-3 társat ha a baráti körömből szinte mindenki vagy félős vagy lusta ilyesmire.



2015. júl. 10. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egynaposok kellenek (akár a környéken), nem lehet egyből belevágni hosszabb túrákba. Mi általában 3-5 napos csillagtúrákat csinálunk - szállás egy helyen és onnan több útvonalat bejárunk. Sajnos mi is csak évente 1-2 alkalommal :-(

Én is azt tapasztalom, hogy az emberek nagy részét nem lehet kirobbantani otthonról. Ugyanakkor feltűnőek újabban a "plázacica" túrázók (nem tudom, hogy nevezzem őket), közepes-nehéz terepen próbálkoznak kisruhában balerina cipőben, kisretiküllel hónuk alatt. Ugyanez fiúban is. Népszerűbb helyeken, ahol esetleg sokan vannak, feltorlódnak egy-egy szűkebb, nehezebb szakaszon és csak akadályt képeznek. Elképesztő.


Jók a szervezett túrák is és nem drágák (pl. Eupolisz, Baraka, stb.), ott tudsz társaságot is gyűjteni.

2015. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ahol sok a látnivaló és a hegy a környéken, ott a csillagtúra tényleg beválik :) Én évente párszor veszek részt 1 napos túrákon (reggel elindulunk, este itthon alszok), de mostmár úgy érzem a kondim megengedi a legalább 2-3 napos hosszabb túrákat is.. s az igazság az, hogy a szervezetem és a szemeim kívánják is.

A divattúrázókról ne is beszéljünk... ha nem zajonganak (bömbölő zene, hangos röhögés és ordibálás) és a grillezéssel nem füstölik tele a levegőt, akkor semmi gond nincs velük. Sőt, ingyen szórakozási lehetőséget biztosítanak. A múlt hétvégén 900 m-ről indultam, s 2300-ra lehetett feljutni 4 óra alatt persze sziklás-köves úton és ösvényen, ami azért kicsit intenzív mozgást jelent. Mikor délután én már lefele jöttem, felfele jött fél órája egy ilyen "plázacica" banda balerinben meg teniszcipőben és víz meg étel nélkül. Kérdezték, hogy sok van még, s annyit mondtam, hogy hát még jó 3 óra. Az álluk majdnem leesett, és fél óra gyaloglás után visszafordultak (még jó, hogy nem törte ki a bokáját). Na ezekről ennyit :) Ha ők nem zavarják a környezetet, engem nem zavar a látványuk, hisz a természetben mindenkinek van hely; csak viselkedjünk illő módon mindannyian.

2015. júl. 10. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!