Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha edzés közben nem izzadok...

Ha edzés közben nem izzadok meg, de elfáradok akkor is fogok fejlődni, vagy akkor nem történik semmi?

Figyelt kérdés

Ha edzés közben nem izzadok meg, de elfáradok akkor is fogok fejlődni, vagy akkor nem történik semmi?

Nagyjából 2-3 hete elkezdtem itthon edzeni, van kétkezes súlyzónk meg pad is, nem akarok (még) kondiba járni, mivel nem vagyok valami "hűdeerős" és még először meg is akarom szeretni a dolgot nem csak belevágni aztán ha megunom akkor fölöslegesen vettem meg a bérletet. A lényeg az, hogy erősödni akarok meg hát ugye ezáltal pár kg-t felszedni izomban, lehetőleg minél kevesebb zsírral. Tudom, az étrend az egyik legfontosabb, azt néztem a bodybuilderen.hu oldalon, itt ezen az oldalon is, és ezek alapján állítottam magamnak össze egy étrendet. Az edzéseknek is utánanéztem, súlyzóval edzem a felső testem meg a lábaimat, a hasamra hasprést csinálok naponta-2naponta 300 darabot minimum (100-as szériákkal). Lábamra emellett még szoktam olyat, hogy lábujjhegyre állok aztán vissza talpra. Amikor jó idő van akkor szoktam járni futni meg focizok a haverokkal vagy egyedül gyakorolgatok naponta 1,5órát vagy többet. Szerintetek ha ezt csinálom akkor jó lesz? + Még a fenti kérdésre is válaszoljatok légyszi, kösz.

14,5/F

[Egyszer már kiírtam de nem nagyon kaptam rá kielégítő választ]

Egyébként nem vagyok nagyon izzadós fajta.


2010. márc. 4. 11:57
 1/1 anonim válasza:

Hol is kezdjem?

Ha tömeget akarsz növelni szén-hidrát+ fehérje(testsúlyod*2, pl 70kiló vagy 140g fehérje/nap)

a Zsírokra nagyon figyelj amennyire tudod mellőzd.

Hal,rizs,csirkemell ezek a legfontosabbak ha tömeget növelsz.Ha eresztesz egy kis pocakot de betartod az étrendet nem kell parázni az nem azért van mert elhízol hanem mert ahoz hogy tömegnövelj sokat kell enned annak sok kajának meg kell a hely de ezt majd ha szálkásítasz lemegy.

A kajálásnak utána néztél nem merülök bele mégjobban.

Ha érdekel a véleményem szerintem már most az elején menj le a terembe és jkezd ott az edzést.Ha belekezdesz ott a teremvezető biztos sokmindenben segítségedre lesz nem ismerek olyat aki nem szeretne okosítani:D

Azzal hogy akár sima rúddal nyomod fekve meg ne törődj mindenki úgy kezdi vagyis majdnem mindenki.

Én mikor először lementem terembe rúd+5kg volt a csúcsom ami 25kg-t tett ki abból nyomkodtunk 8akat...

Nem érdekelt ki mit moöndott most 90be nyomok 1-2ket...

Ezt csak azért írtam le mert fontosnak érzem hogy ha elkezuded terembe kezd mert otthon hamar megunod és előnyösebb is : több a gép,akármikor segítenek,és azért a lépgkör se olyan halott mint otthon.

Viszatérve kérdéshez ha tömegnövelni akarsz inkább magadhoz képest több súllyal kevesebb ismétléssel csináld a gyakorlatokat.

Írtad hogy sokat kardiozol futás foci stb...

Ha komolyan tömegnövelnél akkor ne vidd túlzásba el kell dönteni mit akarsz.Heti 1 futás vagy egy intenzív foci elég annyi kell a minimális zsír elégetéséhez de ne vidd túlzásba mert nem lesz meg a várt eredmény.

Remélem segítettem valamennyit:)

Legfontosabb a KITARTÁS!

2010. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!