Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni aikidozni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól aikidózni nagyon nehéz, szerintem.


Azért az igen kifinomult mozgást jelent valós harci sebességnél is, meg komoly kontrollt egy másik ember mozgása felett. Nehéz, de jó.

2015. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kifejezetten tapasztalatból mondhatom, hogy ahhoz, hogy bármit is tudj belőle hasznosítani legalább 3 és fél év kell. Persze ekkor is még közel sem vagy olyan gyors, hogy maximálisan erre hagyatkozhass, illetve egy csomó fogást nem is nagyon használhatsz, mivel három helyütt törne a delikvens karja, amiért simán leültetnek 7 évre.

Ettől függetlenül, mellettem 70 éves bácsika is csinálta, és 60+ volt mikor kezdte. Mellette még számtalan 40 környéki emberrel találkoztam a felnőtt edzéseken és bírták, csinálták. Szóval cseppet sem nehezebb, mint a többi hasonló sport.

2015. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyakorlat kell ahhoz, hogy tényleg eltörjön több helyen egy ember karja.. az a 3-4 év nagyon minimum, heti 4-5 nap edzéssel, szerintem :)


De vannak jó edzésmódszerek amikkel sokat lehet fejlődni.


Átlagos edzésen megjegyezném, szerintem nem lehet használható aikido-t tanulni. Nagyon könnyű elrontani az oktatást, ha nem hagynak időt ütéstechnikák gyakorlására, zsákolásra, test-test elleni küzdelemre (vagy minimum szabad technikázásra) akkor sok harcművészet semmitérővé válik a gyakorlatban. De ez persze csak edzéstechnikák (tehát edző) kérdése szerintem :)

2015. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ádámfestő válasza:
Mennyire nehéz? Szerintem kb közepesen.
2015. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!