Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg elvándorolnak az izmok?

Tényleg elvándorolnak az izmok?

Figyelt kérdés
Azt irták nekem itt, hogy nem elég ha szedem a fehérjét edzés után, és heti 3x edzek, mert hiába látszik most rajtam, elfognak tünni....én ezt nem nagyon értem én nem akarok túl izmos lenni, 21 éves lány vagyok, csak jó alakot akarok, de nem akarom szigoruan venni az étkezést, igy is már egy csomó mindent nem ehetek egy betegség miatt. Akkor most semmit sem ér az edzés+ fehérje??

2015. ápr. 1. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem írta hogy elvándorolnak az izmok. Ezt te találtad ki. Mi segíteni akartunk, te pedig tojtál bele. Egyébként egy nő kox nélkül sosem lesz nagyon izmos. Szóval no para.
2015. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Belinkelnéd, hogy pontosan mit írtak?

Ha edzel és eszel mellé elég fehérjét akkor lesz izmod. Egy nő sose lesz olyan izmos, mint egy férfi. Heti eti 3 edzéstől meg főleg nem.


Ha abbahagyod az edzést vagy kevés fehérjét eszel akkor az izmaid leépülnek. A szervezetünk a saját fenntartására szükséges szerveket védi a legjobban. A legkevésbé az izom lényeges, így azt sorvasztja először, onnan szedi el a tápanyagokat, így ha nem használod, nem táplálod akkor természetesen "pusztul".

2015. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi.hát azt irták, hogy ha nem tartom be az étrendet, akkor pár honap mulva nem lesz rajtam izom, mert most elkezdett látszata lenni az edzésemnek, nagyon sovány vagyok, nem birok hizni, és ezért kezdtem el edzeni, de csak kis izmokat szeretnék :)
2015. ápr. 1. 14:23
 4/11 A kérdező kommentje:

"Segítséget kérsz, aztán leidiótázod a válaszadókat?

Nem rosszindulatból mondom, de hatalmas zűrzavar van a fejedben. Nem ártana utánanêzni mit miért csinálsz.Persze, hogy fejlődsz, mert most kezdted, de ez a kezdeti lendület nem tart ám sokáig! Pár hónap és vége, már több kell a fejlődéshez. Ennyi idő meg nem elég igazán szép eredményhez. De mindegy is, nemtudom, hogy miért tépem a szám, mikor csak egy idióta vagyok... Csinálj amit akarsz, de ne csodálkozz ha pár hónap múlva megint idiótáktól kell megkérdezned, hogy miért nem fejlődsz."


Ezt irta egy illető. Olyan idegesitő, hogy nem értik meg, hogy én nem testépitő szeretnék lenni. csak jó alakot szeretnék, ezért vettem fehérjét, de napi 5x-5x eszek rendesen, és heti 3x edzek. de még csak 2hete kezdtem.

2015. ápr. 1. 14:27
 5/11 A kérdező kommentje:
5-6x eszek*
2015. ápr. 1. 14:28
 6/11 anonim ***** válasza:

miért, milyen alakot szeretnél elérni? tudnál képet mutatni?

24L

2015. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha jól van összeállítva az étrended és jól edzel és nem szeretnél versenyre menni akkor nyugodtan csináld azt, amit most (ha bizonytalan vagy, hogy rendben van-e az étrend és az edzésterv akkor akár itt is rákérdezhetsz gyakorin, vagy egyszer menj el személyi edzőhöz, esetleg teremben teremedzővel beszélgess, ha van).

Időnként az edzésen változtatni kell, a kaja viszont egy nőnek általában maradhat hosszú ideig, mivel nem valószínű, hogy hirtelen rád ugrik 4-5 kg izom :)

Heti 3 edzéssel szép formás, nem túlzottan kigyúrt alak érhető el. Túledzéstől, nagy izmoktól ne tarts. Valóban, ha eddig hónapokig nem tornáztál-táncoltál-edzettél akkor hirtelen változhattak, tónusosabbak lehetnek az izmaid és egy idő után ez a fejlődés le fog lassulni. A semmiből a valami jobban meglátszik, mint a valamiből a még jobb. Szóval tényleg nem kell beijedni, hogy hatalmas leszel. A versenyzők nem normál kaján és fehérjén lesznek olyan izmosak.

És az is igaz, hogy ha abbahagyod az edzést vagy rossz az étrended és kevés fehérjét és szénhidrátot viszel be akkor leállhat vagy akár vissza is fordulhat a fejlődésed. Ezért nem mindegy, hogy mennyit eszel és tényleg figyelni kell az étkezésre, hogy ne legyen felesleges az edzésed akkor is, ha csak hobbi szinten csinálod.

Nekem a kaja a fontos, mivel egy betegség miatt nem edzhetek keményen. Nekem így, Neked úgy. Ha egy átlag jó alakot szeretnél elérni akkor nem kell miligrammra mérni és állandóan számolgatni. Legjobb ha összeállítasz magadnak 5-8 féle étrendet egy-egy napra és akkor a kaján sem kell napi szinten gondolkodnod, így kevésbé érzed plusz korlátnak hogy a betegségeden kívül még az edzős étrendhez is igazodj.

2015. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát 43 kg vagyok és nagyon sokat eszek, de nem birok egyszeruen hizni, szerintem genetika. És mivel refluxom van nem ehetek túl sok mindent, pl füszeres nagyon zsiros paradicsomos kajákat, meg amik savat csinálnak. de amúgy nagyon sok mindent megeszek, nem válogatok. és mostanában turmixokat is szoktam csinálni zöldségbol és gyümölcsböl, hogy egészségesebben étkezzek, de nagyon szeretnék hizni, 50 kg-ig, ezt el lehet érni izommal? vagy csak nagyon kicsit fog töb lenni tőle a testsúlyom??
2015. ápr. 2. 12:41
 9/11 A kérdező kommentje:
160cm/43 kg és ez nagyon nagyon kevés.....
2015. ápr. 2. 12:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Az nem nagyon, hanem rettenetesen kevés. 163 cm-el voltam 48 kg és zörögtek a csontjaim.

Valójában naponta mennyi fehérjét és mennyi szénhidrátot eszel?

2015. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!