Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Te mennyi szabályos fekvőtámas...

Te mennyi szabályos fekvőtámaszt tudsz kinyomni?

Figyelt kérdés

Szabályos fekvőtámaszon azt értem, hogy a mellkasomat lenyomom a földig és onnan nyomom vissza magam.

Én egy sorozatban 20 tudok így lenyomni és kifullad a tüdőm, úgy érzem ez lehet a gond, persze a karom is elfárad. 110 kg vagyok egyébként, és 2 méter magas. Persze utána lenyomok ebből több sorozatot, de 20nál több szabályos fekvőtámasz nem megy egy sorozatban. Mondjuk nem régen kezdtem. Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy nektek mi a tapasztalatotok, esetleg mit tudnátok tanácsolni nekem?


2015. márc. 29. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy első nap reggel, délben, este lenyomsz 10-et. Második nap reggel, délben, este 11-et. Utána 12-t. 13-t és így tovább.
2015. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egy jóideje kondizom, fekvőtamaszt nem csinálok, van helyette Fekvenyomás:)

De amikor felvételizem a Zrínyire ott 75 öt kellett csinálni, de nagyon kevés embernek ment. Nekem szabályosan egy 50-60 ami megy.

2015. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fekvőtámaszban az a jó dolog, hogy egy általános erőnlétet mutat. Lehet az ember 110 kg, de lehet csak 65 kg akkor is le kell tudni nyomni egy adott átlagot. A saját testes edzés jó kis erőnlétet ad, hidd el 110 kg-osan van aki 10-et nem tud, nemhogy 20-at. Én max 70 kg vagyok, de edzés végén mindig megy pár sorozat fekvő pont ezért, mert egy általános erőnlétet ad. Régen tesin még ment 50 környéki most tuti nem menne, de rajta vagyok. :D Annál cikibb meg nincs, amit az előttünk szóló mondott, hogy nem nyom fekvőt, de van fekve nyomás. :D Majd amikor le kell nyomni 40-et fogadásból és alig megy, akkor lesz ám ciki, mivel te súlyos edzést végzel. Bírom az ilyet "én kinyomom a 90-et", de tesin a 25 fekvőért már megy a rinya. :D
2015. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
40et 17/L
2015. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83-at csináltam most legutóbbi felmérőn 2 perc alatt. Elvileg szabályosat fogadnak el csak, de nem volt mind teljesen pöpec. minden esetre kimaxoltam
2015. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

105kg 187cm 40 szabályos, ha nagyon akarom, 45, de akkor az utolsó 5 nél már nem garantálom, hogy egyenes a hátam, de ezt csak most leteszteltem 20as szériákban szoktam csinálni 5*20 egy edzésnapon általában, de előfordul, hogy csak 4*20 aztán 2*10 :D

a 20-as éveim elején unásig tudtam csinálni:) na jó 140 környékén már nem volt kényelmes.. mondjuk meg sem közelítettem a 100kg-ot...

2015. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Betegség után úgy hogy nem csináltam semmit fél évig úgy mértük. 70 lett. 18/F
2015. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!