Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ellipszis trénerrel miért...

Ellipszis trénerrel miért érzem úgy, hogy csak az elülső combizmaim és a vádlim dolgozik?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem be a gépet, amit a neten találtam erről az edzésről, az elolvastam, de szerintem mégis valamit rosszul csinálok. Úgy érzem, hogy csak az elülső combizmaim és a vádlim dolgoznak, meg picit érzem a hasizmaimat is. Ott van izomlázam, máshol nem, pedig pont a hátsóbbik felemről szeretném ledolgozni a felesleget.

Igyekszem egyenesen tartani magam, nem támaszkodok a kapaszkodóra, és a karokat is csak egyensúlyozásra használom, sőt, megpróbáltam kapaszkodás nélkül is, mintha futnék, mégsem jó valami.

Tegyem hátrébb a lábam, vagy előrébb? Tekerjek hátrafelé? Van valami oldal, ahol részletesebb instrukciókat lehet kapni, esetleg edzéstervet?

Pls hlp! Hatalmas a hátsóóóm, és ez így tarthatatlan! :-D



2015. márc. 20. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nemdolsz elöre a gyakorlat elvégzése közben?
2015. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

helyi zsírégetés nincs, nem attól fogsz fogyni valahonnan, mert megdolgoztatod azt a területet, hanem akkor, ha kalória mínuszban van az étrended.

az ellipszistrainer pedig egy aerob tartományú mozgásra tökéletes, de ne nevezzük már edzésnek :D

2015. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Anaerobot is lehet edzeni ellipszisen. De tényleg nem edzés, hanem csak egy gyakorlat. Edzés lenne ha stimulációt kapna a többi izomcsoport is, önmagukban a futás/ellipszis.. meg a hasonló korlátozott gyakorlatok semmit nem érnek.


Normális étkezési szokások nélkül végképp nem.

Én az ilyen paleo jellegű étrendeket tartom normálisnak fogyáshoz, egészséghez.

2015. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

@1: De, lehet, hogy előrébb dőltem a kelleténél, ma megpróbáltam kicsit hátrébb dőlni, és jobb volt sokkal. Bár így úgy érzem, mintha hanyatt esnék, de ez most lényegtelen :-D

@2-3: Az étrendem jó lesz ilyen szempontból ;-) Nem paleo, de örülök, ha van időm egyáltalán valamit enni a kölkök mellett. Általában a megmaradt bébikaján élek, de zabásak, abból is kevés jut nekem :-D Pont aerob munka kell, ezzel sincsen gondom. Egyelőre a két szülés után, a leendő harmadik előtt szeretném magam helyre rángatni, úgyhogy a súlyzózás és anaerob munka még nem téma. Saját súllyal egyéb mozgás is megvan, csak ez a gép még új nekem, nem tudom még jól használni.

2015. márc. 22. 21:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Szuper ez a gépezet! Kb 3 hét alatt 7 kilót fogytam, már "csak" 15 van hátra... Azt 5 hónap alatt tervezem leadni, és jöhet a harmadik kölök :-D
2015. ápr. 9. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó ilyet is olvasni, további sok sikert, boldog babázást!
2015. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi ;-)
2015. ápr. 15. 22:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Nah, karácsony óta sikerült 30 kilót leadnom, a testzsír arányom már egészó. 2 hónapja kevesebbet tudok csak tornázni, de még picit csökken a súlyom. Ez már így jó lesz :-)
2015. júl. 21. 14:24
 9/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%

Gratulálok!

És mindez az ésszerű táplálkozással és az elliptikus trénerrel? tényleg?

Esküszöm akkor többet fogom használni a konditeremben. :)

2015. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, úgy :-) Heti 7 nap edzés (4 intenzívebb erősítő, 3 lazább) és a kalóriabázis segítségével 1200-1500kcal napi kaja. + a napi 4 liter víz. Jah, és egyszer csaltam csak egy muffinnal ;-)

Mindez 5-6 hónap alatt levitte a nagyját, az utóbbi 3 hónapban nem nagyon tudtam edzeni, és kb 1800-2000kcal-t eszem,de nem valami nagyon reform módon :-s Sokat cipelwm a 10 kilós kölköt a hátamon, és amikor csak lehet, mozgatom az izmain ( nem ücsörgök szinte soha) Nagyon lassan,de még így is fogyok kb havi 20-30 dekát. A lényeg,hogy nem hízok vissza, ez zel elégedett vagyok ;-)

Használd az ellipszist bátran, csak ne 2-es fokozaton, 5km/órával. Ha meghajtod rendesen, lehet vele fogyni ;-) Nekem az tetszik benne, hogy olcsó kütyü (40-ért vettem használtan, de kb ezer év meg egy napig működni fog), könnyű használni, és számomra élvezetesebb,mint a fekvőtámaszozás. Szeretem,nekem bejött :-)

2015. szept. 28. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!