Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport/harcművészet...

Melyik küzdősport/harcművészet a legjobb? Szempontok lent.

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb: - Látványban

- támadásban

- önvédelemben

- hatékonyságban

- utcai bunyó esetén


+ Ninjustu-ról vélemények? Tudom, itthon sz@rul tanítják, de arra vagyok kíváncsi hogy maga a stílus milyen, érdemes e megtanulni (külfölfön).



2015. márc. 18. 23:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
56%

Persze hogy elkalapják

Azzal az alapvetö fogalomal kell tisztában lenni,hogy mi is aza harcmüvészet és mi a küdősport.Mert marhára nem mindegy.Ha valakinek szimpatikus az Aikido akkor csinálja persze.De az ilyen harcmüveszetek csak olyan ellen jók akik nemtudnak bunyózni.Na de mikor olyanal kell szemben állni aki mögött szinten van jópár évnyi bunyó, na akkor hullanak ki harcmuveszek,és maradnak talpon a küzösportolók...

2015. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Amíg harcművészek divat szerint heti 2x edzenek és egymás arca elé ütnek, vagy testre de rosszul addig pusztán az edzésbe fektetett idő és a mozdulatok kivitelezése a különbség. Persze hogy kihullik egy aikido-s / karatés mondjuk egy átlag küzdősportolóval szemben aki legalább heti 3-at (4-et) edz mondjuk 2 órát (heti 6 óra gyakorlás) míg heti 2 edzéssel, 1,5 órával fele ennyit gyakorol általában egy 'harcművész'. Ezen felül sok helyen nem is ütnek, most ez szerintem még mindig ilyen fura edzéstechnikai hiba, de nem szükségszerűen a hm edzések hibája. Ott is fel lehetne ám venni a kesztyűt.
2015. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt nem vita miatt írtam, de szerintem belátható, hogy az a bunyós lesz hatékonyabb, aki többet gyakorol (és lehetőleg fejlesztő jelleggel).


Tehát ennek megfelelő edzést, edzőt választ akinek ilyen céljai vannak, ezért ajánlottak a küzdősportok egyébként.

2015. márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
54%
Volt hogy elmntem nézönek karate versenyre,asszem ott volt hogy az ütést megellet állitani az ellenfel arca elott.Vagy valami ilyemi butaság volt.szóval nemvolt szbaad megutni a másikat.Na ott besokaltam.És akkor a birók meg pontozták a semmit:)
2015. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyen versenyek. Na ilyet például 100% értelmetlen összemérni igazi küzdősportokkal. Egyszerűen nem egy kategóriát képvisel a kettő, de elvileg nem is szabadna az ilyen light kontakt versenykaratét harcművészetnek nevezni sem.


Sokan tudják kritizálni az alap karate mozgását is, de a no/light kontakt versenyzésnek kinézetre ehhez sincs köze, ez alapján nem bölcs különbséget tenni HM és KS ágak között.

2015. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

valójában szerintem két motivációs elmélet áll a küzdősportok hátterében. Az egyik az énvédés.


Az énvédők a tipikus ninjutsusok. Van a gyakorlóban egy alapvető szorongás, kisebbségi érzés, és ezt próbálja meg valahogy kompenzálni. A léghajltós stlusok erre pont nagyon jók, mert a harc hiánya miatt nincs kudarcérzet, viszont az egót eléggé turbózza az, hogy na én ninjutsuzok, karatézok, wingcsunozok, kravmagázok stb.

Ezek a srácok egy rendes küzdősport edzésről hamar kikopnak. Mert ott van küzdelem, és mivel ők a kezdők, csak a kudarc az osztályrészük. Ezért inkább elmennek máshová edzeni, ahol nem éri őket ennyi csalódás.


Nem az számít, hogy valamit szarul oktatnak. Azért oktatják szarul, mert arra van igény. Mert az edző rájött, hogy sokkal jobban jár anyagilag a léghajltással. Egy barátom (ki mellesleg Thaibox versenyző) kravot oktat. 40 fős csoportjai vannak. egy csoporton van 400ezer bevétele havonta, heti 2xmásfél óráért. A TB edzésére meg 15en mentek egy hónapban, pedig minőségileg sokkal jobb edzés volt mint a krav. A lehetőség megvan, hogy rendes edzésre menjen bárki, de a többség nem akar igazi küzdelmet, csak azt a hitet, hogy ők igazi harcosok.


a másik csoport meg az önmegvalósítók. nekik nem az a fontos, hogy az egójukat védjék, hanem az, hogy magukat fejlesszék. nekik nem számt a verés, mert tudják, hogy a sok vereség vezet a sikerhez. és végigjárni ezt az utat, az ami fontos, nem pedig az, hogy hova jutsz el. A saját példám: én még több év után is kikapok azoktól, akiktól kezdő koromban kikaptam. Nem vernek már szarrá, de azért érződik az, hogy ők is fejlődnek. de az is igaz, hogy azok is kikapnak tőlem, akik utánam kezdték el a dolgokat. Hiába fejlődnek, én is fejlődöm. Nem mindenki képes elviselni azt a folyamatos kudarcélményt, ami egy küzdősport elsajátításának a kezdete jelent.

2015. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Nem értem mi baja mindenkinek a harcművészettel.. Általában aki utcán neked jön verekedni, az a suliban a nagymenő srác, aki azt hiszi, hogy napi 2 felüléstől erős lesz, és egy baseball ütő vagy egy kés legyőzhetetlenné teszi..

Aki küzdősportra gyúr, az általában megy a ringbe.


Egyébként a hm-nek is van esélye a ks ellen. Pl.: Donnie Yen, bruce lee

2015. ápr. 3. 13:21
 18/28 anonim ***** válasza:

Donnie Yen? Színész? Ő mit is bizonyít?


Egy karatést aki 5-10 éve heti 2-3 edzésben nem tanul meg ütni lekéselnek. Pont. Nincs valódi kitérése, hatékony védelme és főleg értelmes támadása.


A rosszul oktatott kungfuk dettó, nincs közelharc értékük. A jól oktatott harcművészetek jók, de nem szokták jól oktatni.

2015. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Und3rdog válasza:
MMA(ketrecharc).Megtanulhatod az ütéseket,rúgásokat és a földharcot is.Plussz megtanulhatod hogy különböző ellenfelek ellen melyik technika a hatásos.
2015. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Az mma nem stílus. Ha mma edzésen box edző oktat akkor meg lehet tanulni ütni (és akkor azt ökölvívásnak hívjuk), ha gyengébb képességű edző van akkor meg pont annyit ér szerintem mint a rosszul oktatott harcművészetek :)
2015. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!