Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fussak ha asztmás vagyok?

Hogy fussak ha asztmás vagyok?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok kezdődő asztmával, már 12-13 éves koromban kijött, és azóta úgymond leálltam sajnos a futással..nagyon keveset bírok, utána besípolok, fáj a tüdőm és nem kapok levegőt.Mégis szeretnék futni, edzés, fogyás, egészséges életmód céljából, de nem igazán "tudok"..Azt szeretném kérdezni hogy hogy kezdjek hozzá? Mert ezt ki lehet nőni, ráedzéssel teljesen megszabadulhatok tőle, de nem tudom hogy vágjak neki...mennyit fussak? Hogyan? hogy vegyem a levegőt? Hasnoló kérdésekre szeretnék választ kapni

2015. márc. 18. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Óvatossan.Nemértek hozzá,de gondolom fokozatossan kellene.Elöször séta,gyors séta,séta+kocogás felváltva,kocogás,futás

ÉN Nemvagyok Asztmás!Én igy próbálnám...

2015. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
asztmával sehogy
2015. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2/2

Köszönöm a hasznos válaszodat...ezzel sokat segítettél..

De az előző válaszolónak köszönöm a tippet.

2015. márc. 19. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
2-es vagyok: Akkor tedd tönkre az egészségedet... asztmásan tilos futni
2015. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2-nak..biztos azért mondták nekem a kórházban is hogy ad1-az asztmások többsége bírják a futást,(én pont nem) ad2-ráedzéssel elmúlik.

Nem akarok vitatkozni és már azt is értékelem hogy egyáltalán akad valaki aki válaszol nekem..De ajánlatokra, tippekre lennék kíváncsi..Amúgy alapból bele is írtam ezeket a kérdésbe..tehát tudom hogy az egészségem nem fog romlani..pont ezért akarom elkezdeni a futást..Szóval értékelem a válaszod, de tippeket, illetve segítseget szeretnék kérni...

2015. márc. 19. 16:50
 6/8 Agro77 válasza:

Nyugi...

Jómagam születésemtől fogva asztmás vagyok és nekem már gondolhatod mennyire elegem lett belőle...

A lényeg hogy szépen fokozatosan növeld a futás időtartamát addig ameddig bírod komolyabb fájdalom nélkül :)

Én személyesen a parkour sportot kezdtem el űzni kb 2 hónapja, legalábbis kezdtem felkészíteni a testem.

Eleinte még sima sajáttestsújos edzéstől is kidőltem, de 1 hónap után már sokkal jobban bírtam és már el is kezdtem futni...

Szóval a lényeg hogy tényleg fokozatosan és majd úgy is érzed mikor mennyit bírsz.


Csak annyit mondanék hogy kezd el!! :D Jobb lesz!

2015. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Agro77

Nekem is tetszik az a sport ha lehet annak nevezni. Csak itt a környékemen én nem tudok olyat tanulni max magamtól gyakorolgatni.Mindenesetre köszönöm a válaszod :)

2015. ápr. 10. 13:50
 8/8 anonim válasza:
én születésemtől fogva asztmás vagyok, rengetegszer van velem olyan is hogy álmomból felébredek és fulladok. Én kosarazok, amiben rengeteget futunk és az elején én sem bírtam sokat, de nem adtam fel. és mostmár simán ki birom az edzéseket. én azt javaslom neked hogy fussál 10-15 percig ahogy kényelmes és amikor ugy érzed hogy kezdesz fulladni akkor vegyél vissza a tempobol, vagy lassan kocogjál vagy gyorsan sétáljál és ezt addig amíg meg nem nyugszik a tüdöd kb 2-3 perc (én még szoktam azt csinálni hogy végig egyenletesen veszem a levegőt, nem kezdek ell kapkodni, sokszor érzem ugy hogy én most fogok megfulladni, de igy viszont nem fulladok be legalább)
2020. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!