Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Biliárd asztal készítése?

Biliárd asztal készítése?

Figyelt kérdés
Kezdő Asztalos vagyok és arra gondoltam csinálok egy biliárd asztalt de nem akarok ilyen márványt meg palakövet venni hanem arra gondoltam hogy aljzatkiegyenlítő betonnal csinálom meg az asztallapot a többi részt meg ugye fából. Szerintetek jó lenne így?
2015. febr. 16. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
hát súllya biztosan lenne, én még csak csocsó asztalt csináltam, ott 5mm-es plexi lapot használtam hogy egyenletes legyen az asztal felület. a beton az önnmagában szerintem törik.
2015. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem jó.

A pattogó golyó elmorzsolja a betonodat, a kezdőpont lyukat fog fúrni bele.

A betont a büdös életben nem fogod olyan síkra csiszolni, hogy a golyó ne tévelyegjen a felülethibákon.

A betonnak nincs rugalmassága, a biliárdgolyó nem pingpong-labda, nem lehet egy normálisat sem lökni rajta, ha ilyen felületet csinálsz.

Nem tudod a posztót normálisan ráfeszíteni, a beton nem fogja engedni a posztó rugalmas oldalirányú elmozdulásait sem.

A büdös életben nem fogod tudni az asztallapot síkba állítani.


Egy tökéletesen sík, legalább 40 mm vastag polikarbon lap TALÁN jó lenne, könnyebb is, mint a pala, de attól tartok, a lökéspontokban össze tud sülni a posztóval és így hamar tönkremegy.

A pala lap a legolcsóbb működőképes megoldás.

2015. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, de aljzatkiegyenlítőből is vannak rugalmasabb fajták és ha meg köt utáni le gittelném majd ugy csiszolnám fel? Végül át kenném vízüveggel.
2015. febr. 18. 18:40
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

A biliárd-golyó iszonyatos ütéseket tud bevinni a lapba. Ha az anyagod nem homogén, fel fogja törni.

És az egész asztalfelületen mm alatti síkszerűségre van szükség. Azt a márvány- és palalap vágása megadja, de házilag nem hiszem, hogy összehozható.

2015. febr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Betonyp lap a legjobb es legolcsobb megoldas. Nem vetemedik birja az idojaras viszontagsagait es ami a legfontosabb sik.

Bar en osb bol csinaltam de szigoruan a superfinish verziobol mert az tenyleg eleg sima es meg nem mobdta senki, a barati korbol, hogy az van alatta. Tenyleg marhajo lett a vegeredmeny.

2019. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem a rugalmasság is számít valamennyit.

Ritkán kell ugratni, de valószínűleg olyankor a golyó és a szövet rugalmassága nem elég.

2019. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!