Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyzós edzéssel formásodhatok...

Súlyzós edzéssel formásodhatok így?

Figyelt kérdés

Most kezdtem rendszeresen edzeni, sajnos 70kg-ra felhíztam, ami elég sok a 171 centimhez (lány vagyok). A combom és a fenekem mindig is elég nagy volt, viszont most a mellem majdnem akkora, mint a csípőm: 105 cm.

Mikor 57 kg voltam, akkor mellem nem volt szinte, a fenekem viszont még mindig nagy, így elég hülye alakom volt, mint egy körte.


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a súlyzós edzés segíthet abban, hogy a formáimat megőrizzem, azonban ne legyek hájas? Mekkora súlyokkal kéne kb edzenem? Most 2kg-s súlyzókkal csinálom a fenékgyakorlatokat, guggolásokat, naponta 1,5 órát és azt vettem észre, hogy a narancsbőröm csökkent és a fenekem feszesebb.


Nem szeretnék annyira lefogyni, hogy a mellem eltűnjön, mert akkor aránytalan leszek, hiába vékonyabb, sajnos a fenekem sosem lesz kicsi.


2015. jan. 30. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogyás az alapvetően a diétától függ, diétát meg addig csinálod, amíg jónak nem találod a tested. Olvasd el ezt a könyvet, és akkor megérted, hogy működik ez az egész: [link]
2015. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Eddzél úgy ahogy neked jól esik, figyelj az étkezésre, kevesebb szénhidrát, több fehérje kell az alakformáláshoz.

nehéz súlyokkal való edzés = izom(tömeg)növelés

könnyű sulyokkal = aerob edzés (inkább zsírégető jellegű)

mindkettő jó ha jól csinálod, és ne félj attól hogy túl izmos leszel :)

ja és tessék dolgozni felső testre is az ugyanolyan fontos!

2015. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit most csinalsz az ertelmetlen bohóckodas. Ha RENDESEN megedzened a feneked akkor heti 2x 45 percnel nem birnal többet.


A 2 kilos súlyzot meg dobd ki,semmit se er.


Sarga Kapszula elolvasasa es kondi.

2015. jan. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyebkent ha 57 kilo a zsirmentes súlyod akkor siman elvileg siman kepes lennel a valladon ennyivel vagyis legaabb 114 kiloval guggolni sorozatban.

Te meg jelenleg kb 70-nel bohockodsz.

2015. jan. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem bohóckodás, sokáig nem mozogtam semmit és ennyitől is látom a változást, hiszen feszesedtem, jobban érzem magam, szóval ezt a hülyeséget hagyjuk inkább. Amúgy meg lehet normális stílusban is írni, ha nem tetszik valami.


Többieknek köszönöm, elolvasom, amit linkeltél, első.

2015. jan. 31. 01:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Elég elkeserítő, hogy az elvileg rendszeresen sportolók között is akadnak idegbetegek, miközben a mozgás lenyugtat és kiegyensúlyozottá tesz valakit. Bár ez lehet, inkább neveltetés kérdése.
2015. jan. 31. 01:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Abszolút normalisan irtam.

Ha neked a rendes válasz az hogy megerősítenek a ROSSZ módszereidben es simogatjak a lelkecskedet akkor írj a Kiskegyed fogyirovatba.

Itt tanacsokat adunk nem lelkisegelyt.



"Feszsebb lettem"

Rendes etrenddel es edzessel a jelenlegi eredmenyed sokszorosat erhetned el,de ha te sz*rul akarod csinalni,hát csináld.

2015. jan. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, hogy testépítő lettem, tudom, hogy aki évek óta edz súlyokkal, annak ez egy 0, de nekem kezdésnek ennyitől is izomlázam van. Kb 2 hete csinálom mindennap és mikor néztem a tükörben, már láttam eredményt és ennek örültem.

Most perpill nincs izomzatom, egy év alatt teljesen leépültem, 2 éve még szépen kirajzolódtak a lábizmaim, hasizmom, aztán suliban teljesen elhagytam az edzéseket, meghíztam és odajutottam, hogy nem merek tükörbe nézni. Most rávettem magam, a tv előtt tespedés helyett "bohóckodva" guggolok, csinálom a gyakorlatokat, aztán elfáradok és örülök, hogy tettem valamit magamért, szóval rossz azt olvasni, ha valaki szerint ez teljesen értelmetlen semmi, mikor én csak magamhoz viszonyítva vagyok elégedett és azért kértem tanácsot, hogy fokozatosan tudjam nehezíteni majd.

De oké, megfogadok minden véleményt.

2015. jan. 31. 01:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!