Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitöl függ az ütés ereje?...

Mitöl függ az ütés ereje? Milyen testrésznek kell izmosnak lennie hozzá?

Figyelt kérdés

Pl mit használunk inkább: bicepsz,tricepsz,mellizom,hát,váll...?

Fontos lenne mert bunyós akarok lenni és edzeni is szeretnék és elég nagy törzsem van.Nagy mellizom meg has-váll-hátizom,csak a végtagjaim gyengék a karom is kicsi...:S


2010. febr. 4. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ütés ereje kezdő szinten szerintem 1:1-ben technikától függ. majd ha eljutsz egy szintre, akkor kell edzene egyes izomcsoportokat, de addig majdhogynem fölösleges


[link]

ő sem egy izomkolosszus, de mégis mekkorákat üt..

2010. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De mi a technikája :/? Valami tanács joljönne bunyóhoz...utcaira gondolok nem box!
2010. febr. 4. 17:46
 3/13 anonim ***** válasza:
nézz le boxterembe, ott sokat tanulhatsz
2010. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még a hasizom is megfeszül egy ütésnél.

Egy jobb horoggal lazíts az állkapcson, ballal gyomor, jobbal állkapocsra felütés.

2010. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Állkapocsra?arra vaalahogy nem gondoltam:O inkább jól orbaverni nem?Attól hamarabb bekábul
2010. febr. 4. 18:10
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden izom fontos, nem lehet semmit sem elhanyagolni.


Az ütés ereje legfőképp a törzs és a váll forgási energiájából származik, tehát ha mindenképpen választani kéne, akkor hasizom (különösen ferde hasizom) és váll.


Persze e mellett még fontos a mell, kar, hát meg láb is.

2010. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A légzés mennyire fontos?
2010. febr. 4. 18:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Az izmoknak szükségük van oxigénre, de nem hiszem hogy pár perces utcai kakaskodásban nagyon számítana.
2010. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
sok függ a technikától, meg kell tanulni az ütést "lábból" indítani, nem csak kézzel csapkodni. Ha technikát vágod, akkor hasznos a hasizom és minden törzsforgatáshoz használatos izom (fingom sincs mik).
2010. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szerintem meg ne nagyon üss ököllel, mert még megsérül. Használd inkább a könyöködet! Amúgymeg igaza van az előttem szóloknak, amíg nem tanultál meg ütni, addig igazából mindegy milyen izom kell hozzá. Üzni pedig nem itt fogsz megtanulni:)
2010. febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!