Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv Pécsen milyen harcművészet...

Üdv Pécsen milyen harcművészetekre van lehetőség?

Figyelt kérdés

#Pécs #harcművászet
2014. nov. 22. 11:15
 1/8 aikiboxer ***** válasza:
Van például Judo, és Buczó Zoli edzésein tanulhatod a harcművészet részét is.
2014. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aikiboxer ***** válasza:
Ilyet például: [link]
2014. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ez hány éves kortól van?
2014. nov. 22. 19:35
 4/8 anonim válasza:
Van például Aikido is. (Én erről tudok mesélni.) Ha szűkebben a fegyveres harc érdekel, van Iaido és Kenjutsu is. Van Kempo is. Van Kung fu is. (Amúgy nem túl konkrét a kérdésed.)
2014. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pusztakezes harc érdekelne amit elkezdhetek 13-évesen is

(cqc-hoz hasonlóra gondolok). mondták a Kraw-magat (bocsánat ha rosszul írom) de az 18+ os.

2014. nov. 23. 18:00
 6/8 anonim válasza:

Akkor, ha jól értem, inkább az önvédelmi része érdekel, nem is a harcművészet. (Számomra az önvédelem inkább kívül keresi a válaszokat, a külvilág/a másik ember megváltoztatását tűzi ki célul. A harcművészet inkább belső utazás, a gyakorló átalakítását szolgálja.)


Még elég fiatal vagy, szerintem nézz meg többféle edzést, és próbáld is ki őket. Googlizd meg, milyen edzések, mikor és hol vannak. Válassz azok közül, amit be tudsz illeszteni a napirendedbe. Ha megnéztél többet is, hosszú távon válaszd azt, amit a legközelebb érzel magadhoz.


Még egy tanács - megfogadod, vagy nem rajtad áll - ne higgy a gyors, látványos megoldást ígérő embereknek. Ez egy hosszú, izzadságos és kitartást igénylő tanulási folyamat.


És egy utolsó: vigyázz magadra! ;)

2014. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. nov. 24. 17:56
 8/8 aikiboxer ***** válasza:

13 évesen még szinte bármit elkezdhetsz, úgyhogy én olyan hagyományos küzdősportokkal kezdenék (judo/birkózás vagy ökölvívás/kick-box/thai box), amelyek megalapoznak egy rendes fizikumot és küzdelmi készséget. Az ilyen aikidón, krav magán stb. nem tanulsz meg küzdeni, és ezért még egy suttyó utcagyerek is leverne mint vak a poharat, ha nem tanulsz mellettük minimum egy kis boxot, de inkább boxot ÉS birkózást/judót.


Hogy valaki ökölharcos vagy testharcos-e, azt inkább magának tudja eldönteni, úgyhogy szerintem menj le egy ökölvívó meg egy judo edzésre és próbálgasd ki, melyik tetszik.

2014. nov. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!