Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot tanuljam...

Melyik küzdősportot tanuljam az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

- Karate

- Aikido

- Kendo

- Kenjutsu

- (Kung fu)


A kung fu-t azért tettem zárójelbe, mert nagyon tetszik, mint az összes többi, viszont hihetetlenül japán mániás vagyok, beszélek is japánul, imádom a kultúrát is, minden, szóval lehet, hogy hülyén hangzik, de nálam ez kizáró ok lehet (persze ha ez a legjobb akkor mindenképpen azt szeretném tanulni).

A szempontok pedig az önvédelem. Egyébként 14 éves vagyok, eléggé vékony gyerek, 165 cm. Melyik a legjobb? (versenyeket is szeretnék nyerni :D )

A kenjutsu és a kendo pedig a kard miatt tetszik :)

Várom a válaszokat!



2014. nov. 1. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

En nemvagyok szakerto,nincs mogottem 20 eves mult de ha osszekene valogatni a legrosszabbak akkor en pont ezeket valogatam ossze :)

Te nem is kuzodsportokat irtal le hanem harcmuveszeteket,ami kozott azert van kulombseg.

Ha versenyeket akarsz nyerni akkor nez korul hogy aki ketrecbe megy azok mit tanulnak.En elarulom neked hogy aki a gyakorlatban jo bunyos az jartas ezek kozul legalabb 2 sportban : birkodzas,jiujitsu,judo,box,muaythai,k1.Vagy is MMA

Az minimum hogy megtanulsz foldon is harcolni az alloharc mellet.

2014. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha önvédelem a szempont akkor húzd ki az összeset, a kardos dolgok azonnal kiesnek(remélem nem kell részleteznem miért) a többi meg 90%-ban sz4rul van oktatva itthon. Ha mindenképp harcművészeti vonalon akarsz menni, akkor menj jujitsura vagy escrimára.
2014. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Az elsô válaszolóval 100%-ban egyet értek...ezek a sportok csak azok ellen jók akik szintén azt a sportot ûzi. Én például thaiboxolok és ha ezek közül elén állnál valamelyikkel hát simán te veszítenél. De nem ez a lényeg. Én becsülöm ezt a rajongást a japán stílusért és kultúráért. Ezek alapján én a kung fut ajánlanám.Miért? Mert sokféle stílus van benne és kedved szerint választhatsz hogy melyiket szeretned.
2014. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
kyokushin karate a legjobb!;) szerintem válaszd azt
2014. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szia!Én viszont Kickbox-olok,és az utolsó válaszoló jól írta..Én is tiszteletben tartom a rjaongásod döntésed:) Ha Hobbira kell akkor ajánlom,ha önvédelemre..Háááááát:D Még akkor is elmegy(Számitásba vettem egy "műveltebb támadót"),de ha a sportal szeretnél foglalkozni,akkor kizárolag Box,és társai:) Ahogy jónak látod.)
2014. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az önvédelmet akarsz,akkor inkább bokszra menjél.Vagy,ha a felsoroltak közül akarsz,akkor mindenképpen Ashihara karate.
2014. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annak ellenére , hogy én kung fu-t tanultam csak igazt tudok adni a többieknek , ahol én tanultam a mesterem simán belevitte a földharcot meg kravmaga elemeket is gyakran mutatott , sajnos ha magayrországon akarsz kung fu-t tanulni vagy japán harcművészeteket akkor megse probáld kb.. az oké , hogy elmész egy edzésre megnézni azzal nem vesztesz de ha csak azt látod ,hogy tanulják a formagyakorlatokat, meg egymással szemben állank és legyezgetnek a másik körül viszont nulla erőnlét van meg spparing sincsen akkor azt nem érdemes csinálni... ha ezek megvannak akkor viszont tud ugyanolyan hatásos lenni mint a box kickbox stb.
2014. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát ezek közül egyik küzdősportot se, mert ez mind harcművészet. A Kendo jó sport, de talán önvédelemre elég kevés hasznát vennéd, mert ott kizárólag kardtechnikákat tanulsz, és habár mindenképp ajánlom a gyakorlását (én is nagyon szeretnék csak a környékemen nem oktatják) valami mást is tanulj mellé. Mindenesetre erőnlét (a páncél viselése már önmagában nehéz, hát még harcolni benne-egy kendomestertől hallottam), egyensúlyérzék, és a reflexek javítására alkalmas. A Kenjutsu hasonló, bár ha jól tudom azt kevés helyen oktatják tényleg jól. A Kung fu tényleg nem japán, és, habár írtad hogy ez kizáró ok lehet, azért én elmennék egy edzésre, megnézni gogy hogyan oktatják (én is japán-mániás vagyok, de azért a kung-fu nekem tetszik, és azt is gyakorolnám ha lenne a közelben egy hely ahol tanítják.) Karate... hát ezt még soha nem tanultam, de ennek is megvannak a maga előnyei. Ebből ha jól tudom vannak versenyek, szóval ez tetszhet, de önvédelemre nem tudom milyen. És akkor jöjjön az aikido. Az a harcművészet, amiről a legtöbb helyen csak negatív dolgokat olvashatsz. 10+ éve Aikidozok. És meg vagyok vele elégedve. Nem késő elkezdened, ha jól oktatják akkor pedig tökéletes önvédelemre. Nem kell hozzá izomagynak lenned sem. Mielőtt bárki beleszólna, japánban ha rendőr akarsz lenni, nem karatéból, nem judóból és még csak nem is boxból kell első danosnak lenned (tudom hogy boxban ilyen nincs), hanem aikidoból. Ez azért szerintem elég konkrét. Ahol én tanulom, ott jól oktatják. Van pár szempont ami alapján eldöntheted, hogy nálad milyen. Először is melyik ághoz tartozik a dojo (pl.: Kobayashi-én ide tartozom). Hány danos az edző. Ez is fontos, habár az ágazatról is kell tudnod 1-2 dolgot ha ez alapján következtetéseket akarsz levonni (az én edzőm 4 danos). Jár-e nem,zetközi táborokba az edződ. Fontos, hogy tartja-e a kapcsolatot a különböző, az ághoz tartozó nagyobb mesterekkel. Az én edzőm rendez táborokat, ahová külföldi nagymestereket hív meg (5-8 dan). Ha gondolod küldj egy linket a dojo weboldaláról. Az aikido mellett, persze ha kedved van nyugodtan kendozz, kenjutsuzz, vagy akár kung-fuzz, karatézz. Ezek jól jöhetnek egymás mellett. Persze ha mindenáron versenyezni akarsz, és lemondasz a japán-mániádról (az aikido illik ehhez a legjobban) emiatt (habár nem tartom jó döntésnek, hogy olyat tanulj ami nem tetszik annyira) akkor boxolj. Az másra úgysem jó. No offense.
2014. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én shotokan karatéra jártam.Ne várd azt,hogy ettől meg tudod védeni magad.Rengeteg formagyakorlatot és felesleges dolgot tanultunk.Pl.lovaglóállásból(térd befelé,boka kifelé áll) ütöttünk számolásra meg ilyeneket.A bunyó az meg nem valami hatékony.Túl merev,szögletes a mozgás és kb.hozzá sem értek a másikhoz.A technikák nehezen kivitelezhetőek.Önvédelmet meg olyan ritkán tanultunk,hogy egyszerűen nem is lehet megtanulni,mert elfelejted.Akkor vannak ilyenek,amikor bemutatóra mentünk.De nehogy azt hidd,hogy ezeket élesben is meg tudnánk csinálni.Csak szinészkedés.Plusz a technikák nagyrésze csak akkor működik,ha egy másik karatés támad,karatésan.A kungfuról is rosszakat mondanak,gondolom ott is ez lehet a helyzet.Bár,azt mondják,hogy az ashihara karate az jó.Csak nálunk nincs ilyen.Az ilyen botos stílusoknál meg nem hiszem,hogy önvédelmet mutatnak,ott inkább fegyverrel küdzenek.HA versenyeket akarsz nyerni,akkor én úgy tudom,hogy aikidoban nincsenek versenyek.

Szerintem jobban járnál,ha elmennél egy boksz,thai boksz,birkózás vagy judo edzésre.A judo az japán.De ez csak az én véleményem,én úgy gondolom,hogy többre mentem volna,ha karate helyett inkább bokszra mentem volna.

2014. nov. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!