Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meghúztam a combom és fáj, ha...

Meghúztam a combom és fáj, ha ráülök (leülök). Elég ha várok pár hetet amíg elmúlik, vagy egyéb kezelést igényel, hogy olyan legyen mint régen volt?

Figyelt kérdés

2014. szept. 20. 11:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs bedagadva. Megfeszíteni se tudom nagyon, pl. nem tudok futni.
2014. szept. 20. 11:18
 2/7 aikiboxer ***** válasza:

Részleges szakadás?


Mindenképpen pihentesd és próbálkozz meg diclac kenőccsel.

2014. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a tippet, attól tartok lehet ez is részleges szakadás.. :( te kb hány hónapig pihentetnéd?
2014. szept. 20. 11:28
 4/7 aikiboxer ***** válasza:

Ha tényleg részleges szakadás, akkor arra ráállni is alig tudnál, mert összecsuklik a lábad... Én a kórházig magam vezettem az autót, de alig tudtam a pedálokat is nyomni... Úgyhogy ennyi információ alapján ezt nehéz megmondani. De a lényeg, hogy pihentesd rendesen, semmiképpen ne eddz rá, és ha már nem fáj, pár hét múlva, kezdj el óvatosan nyújtani. A pihentetés majd az óvatos nyújtás nagyon fontos.


De azok alapján amiket leírtál ez simán lehet egy kisebb húzódás is, amely pár nap alatt rendbejön.

2014. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor biztos, hogy nem részleges szakadás, ezt jó tudni. Nem hiszem amúgy, hogy hamar el fog múlni, bár jó lenne. Még kb 6-7 hete ugyanitt meghúzódtam nyújtás közben. Akkor rávettem magam, hogy pihenek mivel régebben is rosszul jártam mikor húzódásra ráedzettem. Kb 2 hete óvatosan lenyújtottam, meg múlt héten is, éreztem, hogy még nem 100-as de azért egész jól tudtam mozogni. A héten mikor először fejberúgtam valakit egyből meg is húzódtam újra, most jobban fájt mint előtte, szóval várok megint...
2014. szept. 20. 21:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Neked az a sérülésed meddig tartott, amíg meggyógyult? Tünetmentesen fel lehet épülni belőle?
2014. szept. 21. 00:50
 7/7 aikiboxer ***** válasza:
Mondom pusztán azok alapján amit írtál, így interneten nem lehet eldönteni, hogy mi a konkrét baj, mennyire súlyos stb... Az általános szabály, hogy ami fáj arra nem edzünk rá, és hogy türelmesnek kell lenni. A részleges izomszakadás (ha az lenne) iszonyatosan lassan gyógyul, hónapokig, fél évig is eltart, amíg valahová eljut az ember, és tünetmentes csak évek múlva lesz, ha szorgalmasan nyújtod. De ha csak egyszerű húzódás, akkor gyorsabb. Ne türelmetlenkedj, addig menj le konditerembe vagy játszótérre, és eddz felsőtestre. :)
2014. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!