Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vajon használ, és ha igen,...

Vajon használ, és ha igen, mennyi idő múlva lehet majd változást látni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok, és nem vagyok megelégedve az alakommal. Nem vagyok túl kövér, de vékony sem. Tavaly anorexiás voltam, iszonyatosan lefogytam, kórházban voltam több, mint egy hónapig. Nagyon nehezen tudtam csak kigyógyulni, ezért most nem szeretnék valami hú de nagy fogyókúrát, mert félek, hogy megint baj lesz belőle. Viszont rengeteget híztam, amit szeretnék ledolgozni. Vettem pár napja egy ellipszis trainert, amit naponta 15 percet használok, emellett elhagyom a fehér kenyeret teljes mértékben, és délután már csak gyümölcsöt eszem. Szerintetek ez hatásos. A fenekem, és combjaimat szeretném formálni, és leadni belőlük. A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)
2010. jan. 16. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem 15 perc édes kevés. napi 40 perc kell minimum.
2010. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sajnos 15-20 percnél többet nem tudok, térd-és bokaproblémáim miatt. Néha még a járás is nehezemre esik:S Volt, hogy 1 hétig iskolába sem tudtam menni, rá sem bírtam állni:S Ezért is választottam ezt a gépet, futás és hasonló mozgások helyett.
2010. jan. 16. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
ha ilyen gondjaid vannak akkor miért nem úszol inkább? vagy valami más torna.
2010. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy kis faluban élek, ahol nincs sem konditerem, sem uszoda, szinte semmi. Gondolkoztam, hogy inkább eljárok úszni, de az 80 km utazás lenne minden alkalommal, ezért ez scak heti 1szer lenne megoldható, az meg ugye nem sok mindent használ:S Így meg ráállok mindennap egy 15-20 percre, közben erős fájdalomcsillapító tapaszt használok, és így kevésbé fájdalmas. Köszönöm neked is a választ!
2010. jan. 16. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is keveslem ezt a 15 percet. Ha nem írtad volna, hogy gond van a térdeddel én is csak azt tudtam volna tanácsolni, amit az előttem szóló... Nem kell ennyit egyszerre megcsinálnod. Csináld 15 percig, majd tarts egy kis szünetet, amiben kifújod magad, iszol, lenyújtod az izmaid... ezután csináld még 15 percig... ha még ezek után úgy érzed menne tovább, akkor így ismételgetheted amíg jól esik, ha nem nem... Akár úgy is bonthatod, hogy reggel 15, este 15 vagy akár suli után és este fürdés előtt. Azért, ha olyan jellegű problémád van, akkor mindenképpen fáslizd be a lábad vagy használ térdvédőt, nehogy kimenjen, ez kicsit tartja legalább... Én is beszoktam néha ha futógépen futok és úgy érzem aznap sajog, vagy gyengébb, ehhez a módszerhez hasonlóan szoktam én futni, egész lassan kezdtem, majd fokozatosan egyre gyorsabban ahogy csak bírom. Amikor nagyon elfáradtam, akkor fokozatosan egyre lassabban, majd megállok, megtörölközök, iszok egy kis vizet, kifújom magam, nyújtom kicsit a combjaimat és vissza... Nem vagyok egy nagyon sportos ember, már elszoktam tőle, de ezzel a módszerrel a múltkor 4 km-t futottam le szünetekkel együtt fél óra alatt és baromira jól esett :) (futógépen)

Kondiban mellettem volt olyan hogy valaki háromnegyed órán keresztül nyomta megállás nélkül az elipszist. Nekem ez a gép nem annyira jön be, így aztán minden elismerésem az övé! :D

Csak kiegészítésképp: Az úszás tényleg jó ötlet lehet, viszont itt sem mindegy hogy milyen problémád van. Nekem porcproblémáim vannak, és a bokám olyan elviselhetetlenül fájt már pár hossz után, hogy kénytelen voltam abba hagyni a versenyúszást :( Azóta is szívesen lejárok usziba barátokkal, de annyit nem tudnék úszni a lábam miatt, hogy fogyjak is tőle.

Esetleg még a kondit tudnám ajánlani. Keressetek barátnőkkel egyet, ami normális, és rendes a tulaj vagy recepciós. Nálunk csak oda kell menni hozzá, elmondod hogy te honnan szeretnél fogyni, és rögtön körbemutogatja a teremben, hogy mit mennyiszer használj... Persze itt sem működik ez mindenhol így, de azért többnyire érdekli őket a vendégek elégedettsége, ha másért nem is az általuk ott hagyott pénz miatt biztos... az ára sem vészes, ha hetente egyszer-kétszer elmész, és mellette használod az elipszist napi 30 percig legalább, akkor szerintem tuti siker lesz akár pár héten belül is elkezdhet leperegni rólad a felesleg.

2010. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fú bocsi, csak most olvastam az utolsó válaszod... szóval amondó vagyok, attól hogy van ez a gép, még nyugodtan utazhatsz hetente egyszer az uszodába vagy konditerembe, egy kis kiegészítő mozgás abszolút nem árt, sőt nagyon is használ! Nem kell konkrétan egy valamire ráállnod, a lényeg hogy minél többet mozogj... ha variálod őket csak magadnak teszel jót, kevésbé unod, ha mondjuk a heti hét napból az egyiken úszol is kicsit. Utolsó voltam...
2010. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha te tavaly iszonyatosan lefogytál mert anorexiás voltál,és azóta felszedtél egy pár kilót,akkor te most szerintem pont jól nézel ki.A mozgás az soha sem árt,de ha még most is azon gondolkodsz hogy csinálni kéne egy kis fogyókúrát,akkor-és most nem akarlak elkeseríteni-még a helyedben felkeresnék egy erre alkalmas orvost-ugye tudod mire gondolok-mert te még nem gyógyultál meg.Ez nem vicc,érdemes komolyan venni a dolgot,mert nem lesz jó vége.
2010. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!