Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létrehoztam 1 kb. harcművészet...

Létrehoztam 1 kb. harcművészeti stílusfélét, jól működik, hogy lehetne ez hivatalaos és ismert?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Úgy hogy kiálsz velem én extrém kung-fus vagyok, Wudan, felvesszük videóra, fel a youtube, kap 100E viewet és már híres is vagy.
2014. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem híres akarok lenni, hanem a harcművészetem legyen ismertebb, de hol lax, de szólok 10 danos karatemestert 3perc42mp alatt kiütöttem:')
2014. aug. 14. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

A mai világban sajnos túl sok ilyen "harcművészeti stílusféle" létezik, de nem baj, ha sok lóvét akarsz kaszálni, akkor mindenképpen állj be a pénzéhes kóklerek sorába (pl. Leung Ting, Máday Norbert, Horváth Ádám, stb.)!

Jól működik a harcművészeted? Tényleg? És ezt mi bizonyítja? Milyen érvekkel tudod alátámasztani a harcművészeted lehengerlő hatékonyságát? Szerintem semmilyen érvvel, úgyhogy az egész csak kamu, de nem gáz! A ninjutsu, meg a baranta sem hatékony, mégis sok pénzt lehet vele keresni!

Azt tanácsolom neked, hogy először bérelj ki egy kis tornatermet, ahol vendégül láthatod a leendő áldozataidat! Ha ez kész, akkor nyomtass ki egy plakátot, amit tele írsz a szokásos marketingszövegekkel! Adok pár tippet: "ez a világ leghatékonyabb stílusa, ezzel ölni is lehet, önvédelemre tökéletes, Bud Spencer is ezt tanulta, stb."! Ezekkel a plakátokkal tapétázd ki az egész várost! Egy-két nap után özönleni fognak hozzád a naiv befolyásolható buta laikus emberek!

Mennyi is legyen a havi tagdíj? Legyen mondjuk tízezer forint, hiszen a minőséget meg kell fizetni!

Utána edzéseken már azt csinálsz a tanítványokkal, amit akarsz! Sparringelni nem kell, zsákolni nem kell, árnyékolni nem kell, erősíteni nem kell, semmi olyat nem kell, ami igazi harci értéket adna, hiszen az tök felesleges! Elég, ha megtanítasz szerencsétleneknek pár képzeletbeli formagyakorlatot, meg pár "halálos karkitépő hereszaggató technikát" és vége is az edzésnek!

Ha esetleg valamelyik tanítványodnak hamis önbizalma lesz (előfordulhat) és netán az éjszaka közepén megtámadják és erre ő megpróbálná alkalmazni a tőled tanultakat, akkor valószínűleg másodpercek alatt szétkapná a diákodat az ellenfele, hiszen szegénynek semmi reális küzdelmi rutinja nincs! Ha esetlegesen a tanítványod túléli az incidenst és elmegy hozzád reklamálni, akkor te mondd neki azt, hogy "a harcművészet nem bunyózásra való, hanem filozófiára"! Hidd el nekem, ez egy nagyon jó ócska duma, a nagymenő wing tsun huszároknak is be szokott válni!

Na látod kedves kérdező, ilyen egyszerű a dolog!



#USBORNE

2014. aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként a hazai "legyőzhetetlen 10 danos karatemestereket" még egy óvodás kislány is kiütné, úgyhogy én a helyedben ezzel nem igazán kérkednék!



#USBORNE

2014. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
egyépként tanítok taitottam tai chit is, meg karateba 2 danos voltam, bokszoltam 3 évet, utána átmentem kick boxba 6 évre,, csak h szerezzek alapokat, és 28 év latt sikeresen létrehoztam, kungfut is tanultam 15 évet ha érd:')
2014. aug. 14. 17:37
 6/12 A kérdező kommentje:
elkeztem írni 1 könyvetis róla, már 354 oldal megvan , még lessz vagy 400oldal és kész a könyv is:)
2014. aug. 14. 17:42
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez nagyszerű! Nincs esetleg egy videó, vagy mondjuk egy rövidebb olvasmány, ami betekintést enged ebbe a csodálatos harcművészetbe?



#USBORNE

2014. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

És mond Alapító Grandmaster, amúgy mi a stílusodnak a neve?


"egyépként tanítok taitottam tai chit is, meg karateba 2 danos voltam, bokszoltam 3 évet, utána átmentem kick boxba 6 évre,, csak h szerezzek alapokat, és 28 év latt sikeresen létrehoztam, kungfut is tanultam 15 évet ha érd:')"


Szóval ezekből a stílusokból vannak ismereteid? Akkor kezdjük:


Tai chi - Ez nem harcművészet, hanem egészségmegőrző mozgó meditáció, gyógytorna ami a kung-fu formagyakorlatokból erednek.


Karate - 2 danos vagy? Hmm... bárki lehet két danos karatéjos aki 10-12 évig rendszeresen befizeti a havi tagdíjakat, és az "Ics, ní, szán, dzsí, gó"-t óbégatja edzésekem, miközben kékíti az oxigént, mondván, hogy ez kata. Levizsgázik a Pantone-skála minden színű övecskéiből, aztán jól van. Boksz/thai boksz edzéseken pedig a kezdők is elverik az 1 danos karatéjosokat. A haladók pedig a 2-3 danosokat is.


Boksz - Szóval 3 év ökölvívó múltad van, ez egy haladó szint.


Kick-box - Pff..köcsögkarate, egy nulla, ugyanaz majdnem, mint a karate. Semmi.


Kung-fu - 15 évig kung-fuztál? Melyik irányzatot? Wing Tsun vagy Rakamazi Sáskafing Leopárdfóka stílus? :D


Hogy hogyan lehetne hivatalos? Csináld úgy, mint anno a Gracie-ék a BJJ-val. Menj az UFC-be (vagy MMA-ba), és verjél el úgy mindenkit, hogy csak azokat a technikákat használod, amiked a "saját harcművészetedben" megalkottál. Hajrá! XDDD

2014. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Singham ***** válasza:
38%

Évtizedek kemény munkájával. Leghamarabb úgy, ahogy Usbourne írta. Ha viszont ténylegesen harcművészetként akarod oktatni, akkor tényleg le kell tenned valamit az asztalra. A karate mester nem számít, mert kötve hiszem, hogy tényleges karate mesterrel harcoltál. Vagy ott van még Usbourne másik verziója: ha MMA-ban helyt állsz.

Meg van ennek az underground verziója: klubról klubra jársz és sparringon legyőződ a nagymestereket. Ezek a gyorsabb folyamatok.

Aztán van még a lassabb folyamat: a tanítás. Elkezdesz tanítványokat keresni, akiket kiképzel, majd azok pedig végig járják a gyorsabb utakat. Ilyen egyszerű az egész. Ez viszont baromi hosszú folyamat, lehet már 80 éves leszel, mire elkezd híres lenni a ,,harcművészeted".

2014. aug. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de ezzel a helyesírással inkább ülj vissza az iskolapadba, ne akarj nagymesteresdit játszani...nem menő.:)

Egyébként felejtsd el, újat már nem igazán tudnál mutatni a világnak.

Manapság minden idióta, teszem azt tanul muay thait, utána elmegy valamilyen grappling stílusra, és kijelenti hogy ő az XY kamucsingcsung Do Ryu stb. grendmásztöre.

Pathetic.

2014. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!