Hun Gar Kung Fu?
A shaolin kung-fu azért van leszólva mindenki által, mert az a színvonal, amin hazánkban oktatják, az egész egyszerűen nevetséges és szánalmas! Ha igazi shaolin kung-fut akarsz tanulni, akkor utazz ki Kínába, ugyanis itt Magyarországon "shaolin" címszó alatt te maximum csak bűvészkedést, meg varázslást fogsz tanulni, nem pedig igazi harcművészet!
Hála Istennek a hung gar kung-fu oktatás belföldi színvonalával nincs probléma, úgyhogy azt tiszta szívemből ajánlom!
#USBORNE
Kérdező!
Én vagyok a 19-es válaszoló, aki a hosszú leírást írta a Hung Gar-ról. Figyelj, nem véletlenül "boksz-párti", itt a legtöbb válaszoló a gyik-en. Sőt, én is boksz-párt vagyok, annak ellenére, hogy a Hung Gar-nak a legnagyobb rivális stílusát tanulom a Choy Lay Fut kung-fut. Az ökölvívás az azért jó, mert piszkosul alapos és egyszerű, életszerű. hiába csak ütés van benne, egy ökölvívó simán jobb csak kézzel, mint egy karatés/kick-boxoló/thai boxoló kézzel-lábbal. Ütni a legjobban a bokszolók tudnak, ez tény. Másrészt a bokszban hamar lehet fejlődni, küzdelmi rutinod pedig hamarabb lesz, mint más stílusoknál. Én is bokszolok a CLF mellett. Magyarországon a bokszot sokkal jobban oktatják, mint a keleti harcművészeteket. Szóval a boksz-pártiak az esetek többségében jogosan szólják le a harcművészeti edzéseket.
Engem nem igazán szoktak letámadni (pedig tele van a környék cigánnyal meg egyéb erkölcstelen kinézetű ürgékkel), úgyhogy nem arra megyek, hogy nahh akkor a 2 nap után legyek profi bunyós.
A Hung Gar lesz a megfelelő nekem.
Minden amit szeretek benne van, a leírásod alapján legalábbis. A lassú fejlődés engem nem zavar, időm mint a tenger. Nekem nem csak a harc fontos, hanem a filozófia is.
Láttam már boxoló meccseket és nem fogott meg a dolog és ha valami nem fog meg, akkor "cseszhetem".
23-as válaszoló (aki a 19-es is)!
Milyen az a Choy lay fut kungfu? Miben más, mint mondjuk egy Hung gar vagy éppen Wing chun?
A fő különbség a Hung Gar és a Choy Lay Fut között az az, hogy CLF-ban jobban dolgozunk lábbal. A HG-ban kizárólag térd alatti (néhol derék alatti, de semmiképp sem derék fölötti!)alacsony rúgások vannak. A CLF-ban simán rúgunk fejre is, sőt térdelünk is és sípcsont használat is van. Az ütéstechnikák többsége hasonló. A HG-ban ütnek, ököllel, kézéllel, tenyérpárnával, könyökkel, csuklócsonttal és ujjakkal is. Ugyanezek vannak a CLF-ban is, csak annyi a különbség, hogy ujjakkal nem ütnek. A HG-ban az ütések levédésekor, alkarral félre ütik a támadó kezét, vagy ráfognak és maguk felé húzzák, miközben a másik kezükkel ők ütnek. A CLF-ban inkább gyors kitérések vannak. A földrevitelek, gáncsolások lefogások mindkét stílusban hasonlóak. A HG-ban többféle ütés technika van. A CLF-ben sok a "duplázó" technika, ami azt jelenti, hogy egyszerre két kézzel ütsz, vagy egyszerre ütsz az egyik kezeddel, miközben ezzel egyidejűleg rúgsz a lábaddal is. A testfelkeményítő (csonterősítő) edzések is hasonlóak, annyi a különbséggel, hogy a HG-sok a csontfeledzés mellett inkább a fizikai erőre gyúrnak, míg a CLF-sok inkább a hajlékonyságra. A HG mozgásanyaga merev mozdulatokból áll, míg a CLF-ban a fürgeség és a lazaság van előtérben. A CLF ütései is amolyan ostorcsapásszerűek. Nagy lendülettel történik, gyorsan és lazán, majd a végén kell minden izmot befeszíteni és erőt beleadni. A formagyakorlatok nagyobbrészt különböznek, viszont a Tigris-forma mindkettőben dettó ugyanaz. A HG nagyon kemény, a CLF agresszív stílus.
A Wing Chun az egy külön sztori, nem ismerem igazán.
Abszolút nem csak ezek! Ott a thai box, a savate, a birkózás, a judo, sőt a BJJ is, amik nagyon korrekt küzdelmi rutint biztosítanak!
#USBORNE
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!