Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot kezdjek...

Milyen küzdősportot kezdjek el? 17/L

Figyelt kérdés
Aikido-ra vagy cselgáncsra gondoltam, de nem vagyok túl fiatal vagy túl idős hozzá? Milyen tapasztalataitok vannak?
2014. júl. 21. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az életkoroddal semmi baj nincs. Cselgáncsot ajánlanám ,ha csak ez a kettő ,ami közül lehet választani. Aikido időpocsékolásnak jó. A cselgáncsot jól is oktatják ,szóval azt válaszd.
2014. júl. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok ebben tájékozott, ezt a kettőt találtam hirtelen, de ha tudtok még jó lányoknak való küzdősportot, akkor írjátok létszi.

Miért nem ajánlod az aikido-t?

2014. júl. 21. 20:00
 3/8 anonim válasza:
Karate, Kungfu. Én személy szerint a dzsiu dzsicu-t választanám:)
2014. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ökölvívás
2014. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A cselgáncsot (= yudo) nem ajánlanám, mert egyedül esni tanulhatsz meg vele, meg egyetlen dobást (csípődobás). Viszont mindenféle sportolósához jó alapnak, tehát nem tlejesen halott ötlet 2-3 évet rászánni.


Az aikidoval az a baj hogy minimálisan értelme legyen ahhoz is nagyon sokáig kell csinálni. Viszont ha csak mozgáskultúrát akarsz felszedni, annak jó, majdnem tánc, és mégsem olyan röhelyes mint egy zumba (valami táncos aerobic, lányok/nők imádják).


Lány lévén olyan erőn alapuló sportágakat nem javasolnék, mint pl. az ökölvívás (= box) vagy a karate, nem is szólva a birkózásról.


De bármit választasz, nem vagy túl idős hozzá, bármikor érdemes elkezdeni (és ha nem jön be, vagy kimerítetted a lehetőségeit, akkor legfeljebb váltasz.


Részemről a jiu-jitsut választanám amennyiben van a környéken, de amúgy bármit ami kezet-lábat használ.

2014. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányként én a WTF Taekwondot ajánlom neked. Nincs földharc, nincs ütés fejre és már amúgy sem lehet teljes erőből fejre támadni + nagyon látványos, sok lány űzi.
2014. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Lány lévén olyan erőn alapuló sportágakat nem javasolnék, mint pl. az ökölvívás (= box) vagy a karate, nem is szólva a birkózásról."


A boksz nem alapszik erőn. Vannak ma már külön női boksz edzések, amik igen színvonalasak.

Ja és még annyit, hogy egy 2 éve bokszoló lány simán laposra ver egy vele egykorú és vele nagyjából azonos súlycsoportú 3-4 éve karatézó/kung-fuzó/aikidózó fiút. Tapasztalat. Ökölvíváson legalább tényleg megtanulnál bunyózni.

A WTF taekwondó csak ugri-bugri akrobatikus légidomítás. Egy fekete öves férfi sem képes megvédeni vele magát, nem hogy egy lány.

2014. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én a kick box-ot aajánlanám. Én egy évig űztem és imádtam, csak sajnos abba kellett hagynom. De tényleg nagyon jó szerintem, mert iszonyatosan megmozgat. Tény is való izzadsz mint egy ló, de nagyon jó az állóképességed növelésére! :)

17/L

2014. júl. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!