Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1000 fok lépcsőzés (lépcsőházb...

1000 fok lépcsőzés (lépcsőházban, tehát fel és le) mennyi kalóriát éget el?

Figyelt kérdés

Keresem a nekem megfelelő sportot, mozgásformát, mivel szegény egyetemista vagyok, nincs pénzem terembe járni. A futás nem igazán jön be, de csinálom azt is, most arra gondoltam, hogy a lépcsőházba megyek, mert 1000 fok van :) 20 perc alatt futottam le 1000 lépcsőfokot, és nem tudom, hogy ezt most hova tegyem, mert rendesen megizzadtam közben.

Nem akarok nagyon izmos lenni meg ilyenek, csak az állóképességemet akarom felhúzni kicsit, meg egy olyan 6-7 kilót leadni, de nem gyorsan, elég fél-egy év alatt is. Tudom, hogy igen lassú és gyenge ez, de valahol el kell kezdeni, legalább már felálltam :)


21 lány, 66 kiló



2014. jún. 23. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt barmit csinalsz ajanlanam a Sarga kapszula című könyv vagy a builder.hu átböngészését mert fogalmad sincs a dolgokról.


Amíg olyan baromságokat hiszel hogy túl izmos lehetsz nőként,vacak edzéssel,kajával,miközben fogyózni akarsz addig ne csinalj semmit mert rosszul csinalod az biztos.

2014. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tkodit ***** válasza:
Tök mindegy, mennyi kalóriát éget el, mivel a kalóriaszámlálás teljesen felesleges. Makrotápanyagot érdemes számolni. Ha fogyni akarsz, akkor érdemes erősítő edzést is végezni, mert különben izomból fogsz fogyni, és telesz.rt búvárruha alakod lesz. És nem, nőként nem fogsz túl izmos lenni, még rendes edzés, és étrend mellett sem.
2014. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

oké srácok, igazán igyekszem, de annyira nem értek hozzá, legyetek velem türelemmel :)

a kajálásra úgy figyelek, h nézem a tápanyagokat is meg a kalóriát is, h kb kijöjjön a kitűzött cél

tényleg (de tényleg) nincsen sajnos ráfordítható pénzem a teremre, a normális -megváltoztatott- étrendet is sajnos csak úgy-ahogy tudom pénzügyileg kiszorítani, úgyhogy ezért kérdem: egy héten 3-4x szoktam elmenni kb 30 percre biciklizni/futni/usziba, ebbe a sorba próbáltam most meg a lépcsőzést. és mellette ha erősíteni is akarok otthon, saját testsúllyal (esetleg jövő hónapban megpróbálok kispórolni egy kisebb súlyzót), akkor valami ilyesmi okés lenne? (azokon a napokon amikor futni/stb.. vagyok)

[link]


tekintsetek el attól, hogy milyen nyominger vagyok, igazán igyekszem :) ti is elkezdtétek vmikor

2014. jún. 23. 20:00
 4/4 A kérdező kommentje:
ja igen, azért "csak" ennyit sportolok mert egyszerűen nem bírok többet :s öt évig nem toltam semmit csak a tanulást ami tudjuk hogy csak az ülőpárnákat "edzi" :D
2014. jún. 23. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!