Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik W (v) ing C (T) hun-t...

Melyik W (v) ing C (T) hun-t válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni ezt a sportágat mert csak, nem ez a lényeg. Olvasom hogy Mádai féle Leung Ting izé az pénzlehúzás, olcsób oktatásnál meg félő hogy szar a mesterem, nem vágom hogyan tudnám megállapítani azt, hhhoyg melyik edzőhöz érdemes járni. Nem, nem azért akarok járni, hogy szájba tudjak veregetni másokat, és leszarom, hogy az mma, meg a k1, meg a box az odabaszósabb. Értelmes válaszokat köszöntem.

2014. jún. 20. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Sehogy sem fogod tudni megállapítani, hogy jó-e a wing TSUN mestered vagy sem, mert laikus vagy, nem értesz hozzá és lehet hogy naiv is vagy! Előfordulhat, hogy nagynehezen találsz egy olyan wing tsun mestert, aki viszonylag korrekt, de attól még a rendszer nem lesz jobb, az egy ugyanolyan parasztvakító pénzlehúzó marketing baromság marad! A leung ting féle kamu wing tsunon te nem fogsz tanulni semmi olyat, aminek volna igazi önvédelmi értéke, csak jól megetetnek a hazug reklámszövegeikkel és legombolják a pénzed! Hogy mit kapsz cserébe? Semmit, csak hamis önbizalmat, ami egy tényleges utcai éleshelyzetben a leghalálosabb! Ne is menj megnézni egy szánalmas edzésüket se (hidd el nem veszítesz sokat), mert az új embereket egyből betalálják a kamu marketingdumájukkal, hogy "ez a világ leghatékonyabb harcművészete, nem lesz ellenfeled az utcán ha elég ideig ezt csinálod, ezzel ölni is lehet, Bruce Lee is ezt tanulta", meg hasonló parasztvakító ökörségek, amit csak az igazán befolyásolható emberek vesznek be! Ha azt akarod, hogy jól becsapjanak és lehúzzák a pénztárcád, akkor rajta, válaszd a wing TSUNT!

Én a helyedben a wing CHUN mellett kötelezném el magam! Ők minden edzésen keményen sparringelnek, komolyan erősítenek-nyújtanak, megtanítanak reálisan támadni és védekezni, fejlesztik a mozgáskoordinációd, szokod a fájdalmat, megtanítanak cselekedni stresszhelyzetben is! Ezek az utcai túlélés feltételei, nem pedig a wing TSUNON beadott parasztvakító technikák!

Bocsánat, hogy nem fejtettem ki ezt az egészet bővebben, de már százszor leírtam, hogy miféle rendszer a wing TSUN valójában, úgyhogy nem akartam bővebbre ereszteni a dolgot!


#USBORNE

2014. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na ezeket én is végignyálaztam párszor. Az alapkoncepció a harcművészettel kapcsolatban az lenne, hogy alázatot, szerénységet tanuljak, nem az, hogy tönkreverjek bárkit az utcán, mert olyan helyzetben én ösztönösen járok el, és abban a vascsőtől kezdve, a darabolt betonig, mindennel hadonászok, de nem ez a lényeg. Szeretnék kicsit visszavenni magamból, és a wingcsun tradícionalitását akarom megtanulni, az hogy mire használhatom fel az utcán az másodlagos, és ehhez szeretnék egy jó oktatót, akinek fizetek, leszarom. De szívből oktasson, és ne legyen ilyen hierarchikus rendszer balfa''ság, mert ettől agyvérzést kapok, hogy szifu, meg grandmaster, mert mi a fa''om. Am köszi a válaszod.
2014. jún. 20. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Most már értem! Neked akkor inkább a belső értékek a fontosak és nem maga a harci tudás!

Ezek után még mindig a wing chunt javaslom! Nem a wing tsunt, ahol azon kívül, hogy megvezetnek semmilyen "értéket" nem fogsz kapni!



#USBORNE

2014. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké én hiszek neked :)
2014. jún. 20. 14:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos nemsokára majd jönnek ide a helyi legyőzhetetlen wing TSUNOSOK és megpróbálnak bemarni engem, téged pedig térítgetni a kamu rendszerük felé, de ne higgy nekik, tojd le őket magasról! Mindig maradj a helyes ösvényen!


#USBORNE

2014. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem én. De szubjektív a véleményem ezzel kapcsolatban. Te lehurrogod őket, ők meg téged, és ezt távolról le''rom... Én csak a saját szememnek hiszek, attól függetlenül hogy köszönöm a segítségedet, de legyen az wingchun, vagy tsun, vagy tzun, ha én meglátogatok egy edzést, és az ottaniak elkezdik nekem a bullsit marketing dumát, hagyom ott a pi'ba. Olyan oktató kell, aki csak annyit mond, hogy mikor menjek edzésre, hova, és mennyiért, és utána csak azzal foglalkozik hogy oktasson, és enged szabadon gondolkodni, és nem kell se formaruha, se övek, csak a helyszín, meg a gyakorlás. És lehetőleg ne legyünk százan egy edzésen, mert az felb'sz. És főleg ne kelljen tisztelegnem senki előtt olyan fingszagúan mint a Mádainál. Csak ennyi az igényem :)
2014. jún. 20. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is csak a szememnek hiszek, úgyhogy ebben hasonlítunk! Viszont ha ide kiírsz egy kérdést, akkor nyitott vagy mások véleményére, másoktól vársz segítséget, így másoknak is hinned kell néha!

Dönts belátásod szerint!



#USBORNE

2014. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utánanéztem én ennek a harcművészetnek mielőtt kiírtam a kérdést hidd el. Engem is a Leung Ting féle WT talált be, mert van marketingje mint állat, de megnéztem egy tévés felvételt a tyúbon Mádaival, és el is vette a kedvem azza a brainstormingal amiket összezagyvál, meg az árak horribilisek, és nincs normális erősítés, se sparring, ami azért jól esne egy edzésen persze. Ennyit én is tudok, szal ez esetben hiszek neked, ezt le is írtam, de amit meg szerettem volna tudni, az az hogy mire figyeljek egy bemutatóedzésen nagyjából, hogy kiszűrjem azt ami simli kungfu. Lehet amúgy a kérdésem a rosz.
2014. jún. 20. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdésed nem rossz. Van már vagy 500 féle írásmódja ennek a stílusnak (Wing Chun ez az eredeti, Wing Tsun, Wing Tzun, Ving Tsun de szerintem nemsokára lesz Whingh Schiun meg egyéb állatságok csak azért hogy még több önjelölt bohóc "nagymester" taníthasson.)


A Máday-féle WT-t én sem ajánlom. Azonkívül, hogy inged-gatyád rámegy a kötelező(!!!) szemináriumokra, övvizsgákra, semmit sem fogsz fejlődni sem erőnlétileg, sem technikailag.

A Wing Chun, ahogyan azt előttem írták, jó választás.

Menj le egy edzésre, aztán mindent bele!:)

2014. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak egyetérteni tudok az előttem szolokkal mindenféleképp olyan helyet keres ami Wing Chun-t tanít és nem egyéb marhaságokat mint a "modern ving tsun"... stb..

Ami szerintem nagyon fontos az edzés menetén kívül ,hogy a mestered legyen mindig aktuális , jó ha ő maga is jár ki Kínába vagy épp a saját mesteréhez szemináriumokra újat tanulni. Ha épp nem én is keresnék új helyet akkor ajánlanám azt ahova én járok még , de nem teszem mert a mesterem nemsokára külföldre költözik.. O.o

2014. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!