Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem rendszeresen futok,...

Ha nem rendszeresen futok, akkor azért nem fejlődök vagy alapból nem nekem való?

Figyelt kérdés

Néha bringázom, néha-néha túrázom. Emellett futni is megyek.

Nekem így kellemes, hogy minden van, mikor mire van jobban idő.

Így van, hogy két hétig nem futok, van, hogy egy héten kétszer.


Alig fejlődöm.

Idén már elértem 6-7 km-t 6,5 perces kilométerekkel, de a meleg, párás időben a 2 km is alig megy...


A kérdés adott.


2014. máj. 28. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem jársz rendszeresen mitől fejlődnél? Én sem fejlődök ha nem járok rendszeresen.
2014. máj. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy sportot vagy rendszeresen csinálsz vagy sehogy. Már ha valamilyen eredményt akarsz vele elérni. Akkor minimum a heti három alkalom és nem 1-2 hetes kihagyásokkal, mert nem értél rá, mert vendégek jöttek, mert nem volt kedved, mert nyaralni voltál.... Vagy sportolsz vagy nem, ezt el kell dönteni. :)
2014. máj. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hajlandó vagyok mozogni az egészségért, de nem ez a hobbim.

Főleg nem heti három futás, heti három bringa és mellett néha túra. :D :D

2014. máj. 28. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor tudomásul kell venned, hogy a futásban nem fejlődsz eléggé és nem leszel jó. Mondjuk nekem a futás a mániám, én csak azt csinálom, és mindenkinek elsősorban ezt ajánlom, de azért azt mondanám, hogy a mozgás a lényeg, és a az intenzív túrázás, bringázás is jó.


De arra nem gondoltál, hogy a túra és a futás összevonható? Ahova én régen túrázni jártam, ott ma futok, akár 20-30 vagy még több km-t is, hegyekben is. Először persze kisebb távon, és kevésbé emelkedős terepen érdemes kezdeni, de szépen fel lehet fejlődni úgy, hogy meg se kottyannak majd az először félelmetesnek tűnő emelkedők.

2014. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-3-4 hetente tudok menni túrázni, bár most jön a meleg.

Amíg nincs 35 fok, addig akarok majd menni, amint nem az alvás rovására megy.


Akinek a mozgás a hobbija, annak a kötelességei (munka, tanulás) és a fontos emberek után persze, hogy a sport az első.

De nekem más hobbik élveznek prioritást. :)



Amit nem értek... de őszintén!

A túra, a bringázás és a futás aerob, állóképességet növelő sportok. Akkor miért nem fejlődök a másikban, ha fejlődök az egyikben?

Izomerő kevésbé kell hozzájuk, nem?

2014. máj. 28. 18:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Támogatják egymást ezek a mozgások, de nem olyan direktben. Ha sokat mozogsz, túrázol, akkor könnyebben beindulsz és fejlődsz a futásban ahhoz képest, mintha soha semmit nem mozogtál volna. De a futás egy önálló mozgásforma, sokkal intenzívebb mint a másik kettő, fel kell fejlődnie hozzá a légzési és a keringési rendszernek is, és ehhez a kevésbé intenzív mozgások nem adnak elegendő támogatást, mert azokhoz ekkora intenzitásra nincs szükség.
2014. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lényeg akkor az, hogy beteg azért nem vagyok?
2014. máj. 28. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért lennél?
2014. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!