Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel tényleg...

Gerincferdüléssel tényleg szinte KERÜLNI kell a futást?

Figyelt kérdés

Több oldalon olvastam azt, hogy KERÜLNI kell a futást, ha gerincferdülés van.

Nekem az van, viszont szeretnék mégis rendszeresebben (hetente2-3 alkalommal) futni.

Most kezdeném el.

Nem arra gondoltam, hogy ész nélkül futok, hanem amennyit bírok, és inkább kocogásnak nevezve azt.

Gondolom, ennyi még belefér egy gerincferdülés esetén is.


Vagy a gerincferdülés "kizáró ok" a futás űzésénél ilyen szinten is?


29/n


2014. máj. 6. 07:07
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Mivel a futás lényegében ugrások sorozata, ez a gerincre nézve káros, mert minden egyes leérkezéskor a ütést mér az összes csigolyára a test súlya, ezért nem szabad futni ilyen esetben.


Ha mozogni akarsz, akkor gyalogolj, az nem árt. Ha gyorsan mégy, az majdnem annyi energiár használ fel, mint a lassú kocogás, csak nem lesz töle bajod.

2014. máj. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

ütést mér a francokat... nézz utána mibõl és hogyan épül fel egy ízület mielõtt azt hiszed, hogy a csigojákat légüres tér választja el ès összekocognak ha megrázod...


kérdezö neked azt tudom mondani, hogy gerincferdülés és gerincferdülés nem ugyan az... nekem enyhe görbületem van, nekem kimondottan jót tesz a futás, de ha nem tudod neked mi jó és mi nem, menj el és jèrd ki az orvosod véleményét, ahelyett, hogy az itteni agytrösztökre hallgatnál...

2014. máj. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó mondja, ilyen téren nem nagyon számíthatsz teljes mértékében hasznos válaszokra, hiszen itt az ember ahelyett h tapasztalatokra, inkább másoktól hallottakra támaszkodik, az orvos pedig kimutatott tényekre alapozva, vizsgálatok után ad tanácsot. Nem ugyanaz. Kérj időpontot, menj el és 100%-os tanács.
2014. máj. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért, ha nem lenne gerincferdülésed akkor nőként egyébként futnál?



Kizáró ok, mert nem futniuk kell a nőknek, akinek gerincferdülése van az amúgy is eleve hátizom erősítést és gyógytornát nyomat, nem is értem hogy kerül témába a futás? Borzasztó..

2014. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kettes, mély levegő, nyugi van. Nem mondott ilyet az első, és szerintem senki nem is hiszi ezt. A csigolyaközti korongokat viszont akkor sem árt kímélni ilyen esetben.


És persze, vannak ennek fokozatai, ez pedig nem webdoktor, inkább a saját orvost kéne erről megkérdezni.

2014. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andi80018 ***** válasza:
100%
Jó, én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy nekem két helyen van gerincferdülésem, és heti háromszor-négyszer futok betonon 40 percet, guggolok, felhúzok, hátazok, minden. Érdekes módom, egyáltalán nem fáj a hátam, amikor pedig nem csináltam semmit, akkor szinte folyamatosan fájt, majd beszakadt a hátam pl vasalás közben. Amióta ezeket csinálom, egyáltalán nem fáj. Nekem mindegy, ki mit csinál, én nem fogom abbahagyni, az tuti.
2014. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ahogy látom, megoszlanak a vélemények. :)


A 6. hozzászólás írójához hasonlóan, én is úgy tervezem, hogy gyógytorna (hátizom erősítése, stb.) mellett kezdenék RENDSZERESEN futni.

Eddig is futkároztam, és nem fájt tőle a hátam.

Bevallom, a futás szellemileg is nagyon felfrissít, és nem tapasztaltam hátfájást futás miatt.

Lehet, csak annyi a titka, hogy ismerni kell a határt, és időben megállni.


Szívesen fogadok további meglátásokat, főleg tapasztalatokat!

2014. máj. 7. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Otrtopéd orvos mellett dolgoztam. Elsőnek mennyél el szakorvoshoz aki megvizsgál téged és szakszerű véleményt ad a te állapotodra. Amit tehetsz és nem árt. Hát,has erősítéseket. Mert ugyan ilyen korban már nem gyógyitnató aygerincferdülés de tünet mengessé lehet tenni a hát és hasdizom erősítésekkel. Ami még jót fog tenni ha van rá lehetőséged ússzál. Az kimondottan jó. Futni én addig nem ajánlom,hogy elkezd amíg nem beszéltél szakorvossal. Mert nem írtál semmi adatot,hogy mennyire ferde volt e vizsgálat, vagy csak hanyag tartásod van.
2014. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!