Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek vannak a...

Milyen lehetőségek vannak a táplálék kiegészítésére viszonylag kevés pénzből?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gyúrok egy ideje, viszont tudom, hogy sima táplálkozással nem lehet túl jó eredményeket elérni (sajnos ez bebizonyosodott). Arra viszont nincs pénz, hogy havi 14 ezreket költsek táplálék kiegészítőre... Izomra több okból is lenne szükségem. Első az, hogy 184 cm leszek lassan, és ehhez mindösszesen 57 kg társul. Kellene egy kis izom, hogy növekedjen az erőnlétem, mert gyengének érzem magam folyamatosan. Másrészt szeretnék modellkedni is a magasságom miatt, csak ehhez kellene az izom, igaz ez a jövő zenéje... A táplálkozásom, ami itt a bökkenő. Annyit tudok enni, ahogy átlagosan tudok enni egy nap. Nem tudok több kiló csirkét enni naponta. Délelőtt megeszek 2-3 db szalámis szendvicset, délre meg amit anyukám főz, mert én semmit sem tudok elkészíteni egyenlőre, nem tudok főzni (sajnos). Ebédre általában rakott krumpli, sajtos csirke, mindenféle hús, ami éppen van, de mindig tápláló étel. Ebből sem sok, mert régen alig ettem valamit, és a gyomrom nem sokat bír. Ha hús is van, abbol 3-4 db közepes szeletnél nem eszek többet. Köretnek rizst szoktam enni. Délután még mindenféle dolgot eszek, vacsorára kizárólag 2-3 db tojást, vagy egyéb, tömegnöveléshez szükség ételt fogyasztok. Sajnos a tiszta, tömegnövelő kaja kevés az étrendemben, sok a kolbász, szalámi és egyéb, az átlagos embernek szükséges kaja.


Pár hónapja megpróbáltam egy Jumbo nevezetű tápkieget, igaz az ára nagyon húzós volt, 12 ezer forint. Sajnos rettentően fájt tőle az alhasam, így abbahagytam. Amúgy is max negyedévig tudtam volna fizetni. Most újra gondolkodtam, hogy kellene valamit szedni, ami segítene az izomnövekedésben, sajnos van egy keret, amit még kitudnék fizetni havonta, huzamosabb ideig. Ez a keret havi 6 ezer forint körül mozog, csak az a kérdés, ezt mire lehet költeni, ami segítene is? Vagy ilyen kis összegbe nem is lehet gondolkodni, és a normális kinézethez ennyire mélyre be kell nyúlni a pénztárcánkba?


Előre is köszi!


16/F


2009. dec. 25. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A JUMBO egy viszonylag olcsó tápkieg . Sajnos ennél olcsóbban ne gondolkozz . Sajnos nem egy olcsó dolog .
2009. dec. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cső!

Ahogy olvasom elég sok "szar" kaját megeszel egy nap aminek semmi értelme sincs.

57 kiló vagy 184 cm-hez,hát csoda hogy még élsz.

A szalámis szendvics meg a rakott krumpli finom kaja,csak a bodyzás szempontjából szart sem ér.

57 kilóhoz szerintem felesleges drága tápkiegre költened a pénzed,mert mint a neve is mutatja TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐ azért szedik mert már nem tudnak annyi szilárd kaját betúrni mint amennyire szükség van a bodyzáshoz.

Ha egy kis tömeget akarsz magadra pakolni akkor kajálj 3 óránként minőségi kaját.Mivel 57 kg vagy valószínűleg elég gyors az anyagcseréd,ezért a szénhidráttal nem kell spórolni.

Reggeli:-4 tojás teljes kiőrlésű kennyérrel

3 óra múlva:-10-15 dkg zabpehely(LIDL-ben van fasza natúr zab fél kiló 160 ft),3 dl tej,egy nagy banán fele

-ezt faszán összeturmixolod,és megiszod.

3 óra múlva:10-15 dkg hús nagy adag krumplival,rizzsel vagy teljes kiőrlésű tésztával(a TESCO-s ilyen tészta tökéletesen jó és nem is drága)tésztából olyan 8-10 dkg szárazon mérve.

3 óra múlva:ugyanez a hús+köret menü,nyomhatsz mellé brokkolit is,mert fasza.

3 óra múlva:banános zabpelyhes turmix.

Heti 0,5-1 kg súlygyarapodással számolj,ez egy normál.Ennél többnél már zsír lesz a plusz kiló.

Tejtermékek,húsok,tészták(teljes kiőrlésű lisztből),banán, brokkoli,krumpli,rizs,tojás-ezek mind kiváló kaják a növekedéshez,csak a megfelelő mennyiséget kell belőlük betúrni.

Amit leírtam kajálást az csak egy alap,egy útmutató,ha nem érzel változást akkor emeld az adagokat vagy rakj be még egy plusz étkezést.Azért írtam csak ennyi kaját hogy ne terheld a gyomrod,hagyd hogy szépen lassan kitáguljon,akkor majd nem fog fájni ha normális mennyiségű kaját eszel.

A te esetedben a napi kaját ki lehet hozni 1000 forintból,ami szerintem nem sok.

Nem árt ha edzel is mellette teremben vagy otthon fekvőtámasz,húzóckodás,fél lábas guggolás,kitörés.

Ha már 16 évesen 184 cm vagy akkor valószínűleg elég keményen dolgozik benned a növekedési hormon.Ezt kell még megfejelni egy fasza kajával meg heti 3-4 fasza kis bodyzással hogy a tesztoszteronszinted is megemelkedjen,és kész a növekedés receptje.

Na sok sikert!

Csákány!

2009. dec. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mért csoda hogy élek? :D Ez genetikai adottság kérdése... Szerintem ehetek akármit, nem fogok hízni, szinte biztos, hogy csak erősödni tudnák, de majd kirpbóálom az ötleted
2009. dec. 26. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze . Van 6000 forintja , és a napi kajáját ki lehet hozni egy 1000-resből . Számolj kicsit utána Xd
2009. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kajálás az megoldható, bár mindennap csirke kizárt dolog. De még szerencsére eltartanak:D


A plusz 6 ezer a tápkiegre szántam, de lehet így felesleges, és inkább beledobom a kajába

2009. dec. 26. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!