Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elliptikus tréner megfelelne...

Elliptikus tréner megfelelne nekem?

Figyelt kérdés

PCOS-em és inzulinrezisztenciám van. 2 év alatt fogytam kb.20 kilót (most 62 vagyok), a szénhidrátcsökkentett diétát fél éve tartom szigorúan. Ideje lenne elkezdenem napi szinten mozogni/sportolni valamit, eddig csak néha-néha szobabicigliztem, de eléggé régi a masina és borzasztó kényelmetlen. Műtötték az egyik térdem (szalag és tok szakadással), a másik is gyenge, ezért csak valamilyen kímélő mozgás lenne megfelelő (futni sem tudok). Gondoltam az elliptikus trénerre, de láttam hogy nagyon megoszlanak a vélemények a hasznosságát illetően. (az orvos szerint már csak 4-5 kilót kell fogynom, de a napi mozgás muszáj az inzulin miatt)

18/L



2014. ápr. 29. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy a napi mozgás muszáj az inzulin miatt? Ugye nem szúrod magad?


Te beteg vagy, amit komolyan kellene venni. Az elliptikus tréner nem egy komoly edzés, nincs gyógyászati értéke. Csak egy divatos edzés, van aminél jobb, van aminél rosszabb.


Használhatod.


De gyógytornára, Qigongra kellene jobban odafigyelned és gyakorolnod.


A ch csökkentett diétán is gondolkodj el, mert általában amit ajánlanak az nagyon ineffektív étrend, amit célszerű lecserélni jobbra.


Gyógyulást!

2014. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
következõ 6 hónapban többé kevésbé de mindig jó idõ lessz... miért nem sètálsz inkább, sokkal élvezetesebb, mint kapálózni egy hangos gépen és közben bámulni a falat.
2014. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: nem, nem szúrom magam, nem cukorbeteg vagyok hanem inzulinrezisztens (rosszul reagál az inzulinom). A kezelés egyik legfontosabb pillére a diéta, napi ötszöri-hatszori étkezés felosztva a szénhidrát mennyiség és felszívódás szerint. Emellett szedek gyógyszert, de a mindennapi rendszeres mozgás is nagyon fontos a kezelésben. Javítja a sejtek inzulinfelvevő képességét. Ezért keresek most egy olyan kímélő mozgásformát, amit itthon is végezhetek (pl. az úszás ezért nem jó, max hetente 1szer tudok eljárni). És mit jelent az hogy jobb diéta? Miben jobb?


Második: persze, sokat sétálok és biciglizek ilyenkor kint (már ha van kivel, egyedül unalmas és céltalan), de a séta nem hiszem hogy annyira átmozgat, hogy fogyni tudjak vele (kb. nyár közepére le kellene adnom még 4 kilót).:)

2014. ápr. 29. 15:45
 4/9 anonim ***** válasza:

"de a napi mozgás muszáj az inzulin miatt"


Ezt nem tudtam jól értelmezni, ez zavart meg.


"A kezelés egyik legfontosabb pillére a diéta, napi ötszöri-hatszori étkezés felosztva a szénhidrát mennyiség és felszívódás szerint."


Bárcsak a kommersz orvostudomány és dietetika értene az inzulirezisztenciát hatékonyan gyógyító diétához. Van ilyen is, meggyógyulhatsz, csak ezt nem sima orvostól vagy dietetikustól fogod megkapni.


"a mindennapi rendszeres mozgás is nagyon fontos "


Ez így igaz. És képzeld el, hogy ha a 'sima' mozgásformák már pozitív hatással vannak az állapotodra, akkor mire lehetnek képesek azok a gyakorlatok, amelyeket azért dolgoztak ki hogy tényleg erősítsék az emberi testet? Ezért írtam a Qigongot neked.


"olyan kímélő mozgásformát, amit itthon is végezhetek"


Speciális edzéshez szakértő edző kell, otthon tényleg a sima kardio edzés marad.


"És mit jelent az hogy jobb diéta? Miben jobb?"


A táplálkozástudománynak ma már komoly eredményei vannak. Számos krónikus betegséget gyógyíthatatlannak neveznek (orvosok) és gyógyszerkezelésekkel próbálnak tüneteket kezelni, azonban a táplálkozástudomány igazi állása lehetővé teszi gyulladáscsökkentő étrendek összeállítását amik segítik a hormonzavarral járó betegségek gyógyulását is.

2014. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, de a lakhelyem közelében nem oktatnak Qigongot.

Ki az aki ezt a diétát összeállítja? Ki az aki szakértője ennek? Nem mintha töretlenül hinnék a modern orvostudományban, de ha nem írsz konkrét példákat, akkor sajnos nem marad más (még mindig jobb így kezelni, mint a mindennapos rosszullétek és a meddőség).

2014. ápr. 29. 16:14
 6/9 anonim válasza:
Szia! Az elliptikus tréner nagyon jó mozgásforma, én személy szerint nagyon szeretem. Viszont sokkal jobban megterheli a térdet, mint a kerékpár, mert szinte azzal tartod a tested, az a középpont. :(
2014. máj. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés. Kevés qigong edzés lehetőség van szerintem az országban, legalábbis ahogyan figyelgetem a dolgokat..


De amíg a meglévő edzésekre nem mennek mondjuk a beteg nők (csak hogy utaljak olyanokra, akiknek valóban nagy szükségük lenne rá) mert ugye zumbázni kell meg kocogni, addig hogyan tudna elterjedni? Addig én sem fogok komolyabban foglalkozni vele és oktatni, mert olyan edzést fogok tartani amiből megélni is megtudok. Más kérdés, hogy magam miatt persze csinálom, saját magamnak. :D


Étrendet és ezzel kapcsolatos információkat a dietetikusoktól kaphatnál, de őket sajna a gyógyszercégekkel konspiráló egyetemek képzik, vagy az élelmiszeripar nagyjai által támogatott amerikai táplálkozástudományi nagyon hiteles szervezetet majmolják, úgyhogy valódi táplálkozástudományról valószínűleg magad magad kell informálódnod, mert nem lesz senki aki tájékoztatni fog ilyenekről. Esetleg én, de én tényleg egy senki vagyok :)

2014. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Nos, ha ez is nagyon terheli a térdet akkor már tényleg nem tudom mi lenne jó itthonra :S
2014. máj. 2. 10:09
 9/9 anonim ***** válasza:

ha a diéta rendben van, és kímélni kell a térded, akkor a lehető legjobb aerob mozgásforma a tempós séta, és nem az a lényeg fogyás szempontjából, hogy "átmozgasson" hanem annyi, hogy mozognak a tested legnagyobb izmai, ezáltal kalóriát égetnek, és mivel aerob tartományban vagy, így igencsak hozzájárul a zsír"égetéshez"... heti minimum 3*40-60perc séta + megfelelő étrend, és garantáltan fogysz nemhogy nyár közepére, de 4-6 héten bellül 4 kg-ot.

itt egy példa szálkásító étrendre:

[link]

2014. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!