Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lány vagyok, tetszik nekem a...

Lány vagyok, tetszik nekem a kardvívás és egyszer ki szeretném próbálni. Lányok vívhatnak?

Figyelt kérdés
Meg lehet sérülni?Lányok/fiúk,mi a véleményetek róla?

2014. ápr. 16. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Vívhatnak. Meg lehet sérülni. Ahogy minden sportban.
2014. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ
2014. ápr. 16. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen tanulhatnak lányok is. Nem jellemzőek a sérülések, mert ahol szabad vívás van, ott szabályozzák a támadási lehetőségeket és annak megfelelő védőfelszerelést hordanak. Ahol meg nincs, ott formagyakorlatok alapján általában nincs ebből gond.
2014. ápr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én lány vagyok és vívtam, és elég sok lány volt még! És nem nagyon voltak sérülések. Én szerettem, de nem voltam benne túlzottan tehetséges, és hetente 4-5 edzés volt amire nekem nem mindig volt időm elmenni ezért abbahagytam.
2014. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Én lány kardvívó vagyok.Próbáld ki menj el pár eddzésre , de ne add fel hamar , mert a kis csoportokba inkább az izomzatot erősítik és nem rögtön beöltöztetnek.

Én kifejezetten imádok vívni és nagy álmaim vannak vele.

Természetesen lányok is vívhatnak , de általában kevesebb lány van mint fiú az eddzéseken. A felszerelések elég vastagok , hogy megvédjenek a komoly balesetektől , illetve különböző vastagságban lehet őket kapni , kisseb sérülések előfordulnak pl: rádvágnak és belilul vagy ha nem használsz vívónadrágot és lábon vágnak , de ezek hamar elmúlnak.

Ha valami még érdekel nyugodtan írj privátot. :)

2017. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!