Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek jó párosítás a...

Szerintetek jó párosítás a Thai Box és a Brazil Jiu-Jitsu?

Figyelt kérdés
Én már öt éve ketrecharcolok versenyszerűen, azonban jövő tavasszal elköltözöm egy másik megye kis városkájába, ahol nincs MMA oktatás, csak Thai Box és BJJ! Szeretném a kettőt együttesen űzni, mivel én ketrecharcos lévén az állóharc és a földharc szerelmese is vagyok, ezért nem akarom egyiket sem abbahagyni! Remélem a kettő jól kiegészíti egymást! Nem az "önvédelem" a célom vagy az hogy "az utcán is én legyek a legyőzhetetlen, ha betalál hat cigó", szimplán csak imádom a harcművészeteket/küzdősportokat és szeretném őket precízen csinálni! Önvédelemmel nem volt sose bajom, sokszor keveredtem olyan szituációba, amikor elcsattant pár öklös, én is többször volt hogy alul maradtam, de sosem haltam bele! Ezenkívül van a környéken még krav maga és wing tsun is, de az ilyen kamu marketing ökörségeket (ahol ráadásul a sparring ismeretlen fogalom) szeretném messziről elkerülni!

2014. ápr. 7. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
A legjobb.
2014. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Véleményed szerint miért a legjobb?
2014. ápr. 7. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ha öt éve versenyszerűen ketrecharcolsz, miért kérdezel ilyen baromságokat? jobb dolgod nincs?
2014. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
oltsál már be, mert megkérdeztem valamit a biztonság kedvéért az itt lévő "szakemberektől"...
2014. ápr. 7. 22:16
 5/12 Singham ***** válasza:

Az MMA egyik leggyakrabban használt párosítása. A Thai box jó állóharc tudást ad, ha jól oktatják (nem csak lecövekelsz rúgás előtt, külön hangsúlyt fektetnek kéztechnikára, stb.), a BJJ meg jó földharc tudást.

Csak éppenséggel a Thai boxot itthon sok helyen nem jól oktatják. Elég gyenge szokott lenni az oktatás színvonala. De 5 ketrecharc alatt szerintem ragadt rád annyi tudás, hogy megállapítsd majd az edzés minőségét. Így egy próbát megér, ha elmész egy-egy edzésükre. Veszíteni nem veszítesz velük.

2014. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
egyetértek, köszönöm...a wt-t vagy kravot gondolom ti se ajánljátok!
2014. ápr. 8. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
ha csak ketrecharc rajongó vagy és szereted csinálni akkor teljesen jó párosítás ellenben ha hatékonyságra mennél rá akkor nem túlzottan jó kb azon a szinten van mint a legtöbb ememá edzés, ez esetben jobban járnál a box+birkózással több edzés lehetőség van sokszor olcsóbb is és a színvonala itthon jobb mint az előbb említettek és jól látod nem valószínű, hogy itt bárki is ajánlani fogja a kravot vagy a wt-t :D
2014. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
leírtam hogy a környéken a krav maga és a wing tsun kivételével csak ez a kettő van...25 kilométert kéne utaznom box vagy birkózás esetén
2014. ápr. 8. 16:25
 9/12 Singham ***** válasza:
A BJJ-nek színvonalas edzései vannak :) egy hátránya van csak itthon a BJJ-nek: nem oktatják sok helyen. Ez nem úgy került be a hazai küzdősport/harcművészet életbe, hogy egy magyar kiment pár hónapra BJJ-t tanulni, hanem konkrétan a brazil szervezet küldte le az egyik mesterét, hogy kezdjen el az országunkba is oktatni. BJJ előnye a birkózással szemben még, hogy ezt el lehet kezdeni idősebben is. Birkózásnál, ha az ember elmúlt 16 éves nem nagyon szokták már vállalni az edzését (Judonál ez a kor régebben 14 volt, de néhol már lecsökkent 12-re a maximális életkor mikor még vállalnak).
2014. ápr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Birkózásra is úgy kell vadászni az embereket, nem szoktak elküldeni senkit, örülnek, ha újakat látnak, 3 éve jött le egy 40 éves fazon, mindenki jól állt hozzá, most veteránon 3. lett.
2014. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!