Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha "gyúrni" és futni fogok...

Ha "gyúrni" és futni fogok akkor jobban fogom bírni a fizikai melót?

Figyelt kérdés
Úgy kérdem hogy mondjuk kimennék külföldre kőművesnek vagy segédmunkásnak akik elég sokat cipelnek gürcölnek és nem gyúrnám magam 100kilós izomtömeggé hanem mondjuk most 72 vagyok és lennék olyan 86kiló izomban(186cm-hez az elég kidolgozott lenne szerintem) mert sokan aztmondják hogy húú kigyúrt az nem bír semmit, hát szerintem több előnnyel indul mint aki úgy kezd el ilyen melót csinálni hogy tiszta zsír vagy sovány(2év múlva végzem az iskolát) addigra összegyűjthetek ennyi súlyt-erőt?
2009. dec. 18. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Izom nem egyenlő az erővel. Lehetsz 100klós is, ha az izmaid nincsenek rendesen kidolgozva, akkor csak rövid ideig bírják a terhelést. De ha szálkásan leszel 86kg, és apránként szeded fel, akkor biztos, hogy javítani fog a helyzeten. A futás is fontos az állóképesség miatt, csak ha sokat futsz(>heti 20-30km), akkor nehezebben "izmosodsz", de 2 év alatt meg lehet csinálni szvsz.
2009. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem kell gyúrni a fizikai melóhoz, homlokegyenest más mint a gyúrás, a gyúrás az egy irányított mozgás, gyakorlatilag semmire nem jó, tapasztalatból mondom, rengeteget fizikai melóztam, az össze gyúrós havert odavágtam erőben, hogy hogy nézek ki az meg nem igazán érdekel, legalább mozogni tudok a sok kolonc nélkül amit magamra szednék gyúrással.
2009. dec. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az izom igenis nagyon sokat számít, ám arra vigyázz, hogy ténylegesen izomból és nem pedig hájból nőjél, hisz azt hogy "húú kigyúrt az nem bír semmit" általában ilyenekre mondják. A csupa izom, kockahas típusú igazi gyúrósok viszont egytől egyig mind erősek.
2009. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Általában véve igen, persze csak ha mindent rendesen edzel. Úgy értem, hogy pl. a fekvenyomás nem 1 olyan gyakorlat, amiből sokat lehet profitálni ha a funkcionális erőnlét a célod. De a felhúzásnak, evezéseknek már azért van értelme ilyenkor is. Persze nem azt mondom hogy csak ezeket csináld, de ha hangsúlyozottan edzed a hátad, karod, és a lábad, akkor jól fogod bírni 2 év múlva az biztos.
2009. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!