Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lenne pár kérdésem a súlyzózás...

Lenne pár kérdésem a súlyzózással kapcsolatban, légyszi adjatok segítséget?!

Figyelt kérdés

Szóval én egy 14éves srác vagyok. 5hete elkezdtem súlyzózni heti 3x. Nem tudom, hogy az e a fontos, hogy minél gyorsabban csináljam az edzéseket, vagy az, hogy szabályosan.

Kb. 20percet szoktam edzeni összesen, egy nap 3 izomcsoportra. Hasazni majdnem minden nap szoktam. 3x100 illetve 4x100 hasprést. Ennek így lesz majd eredménye? Bicepsz,mell,hát,váll,tricepsz,láb, mindenre edzek, és a testvérem járt kondiba, így ő megmutatta, hogy hogyan is kell szabályosan végezni őket. Meg az a helyzet, hogy nem szeretnék zsírban szedni fel tömeget, csak izomban, tudom, hogy jön fel mellé egy kicsi zsír is, de azt szeretném, hogy ez minél kevesebb legyen. Nem hízok, de ha súlyzózok akkor körülbelül egy fél kg feljön hetente - szóval csak akkor hízok, ha súlyzózok - akkor most ezt izomban szedem fel vagy mi? Az étrendemmel sincs baj, utánanéztem a neten és aszerint táplálkozok. Tavasszal futni is fogok a súlyzózás mellett - így gondolom nem is nagyon fogok hízni zsírban, csak izomban, esetleg még adok is le zsírt. Majd még lehet lesznek kérdéseim, de most csak ennyi jutott eszembe, köszönöm a válaszokat!


2009. dec. 18. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha szeretnél eredményt elérni akkor muszáj lemenni terembe! Otthoni edzés sajnos nem sokat ér!

2009. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vannak súlyzóim. kétkezes, van hozzá 18kg, van edzőpad is. azt a 18kg-t meg csak lábra használom ki, mellre stb. messze nem nyomok annyit,mivel a rúd is 7kg.
2009. dec. 18. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el terembe, ez sajnos "vannak súlyzóim. kétkezes, van hozzá 18kg, van edzőpad is" semmire sem elég
2009. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem tudok eljárni konditerembe, nincs rá pénzem, az anyámék meg nem akarnak arra költeni, és őszintén szólva nem is akarok eljárni. ha így nem fejlődök, akkor ez van. de szerintem ugyanazt érem el vele, mint itthon..
2009. dec. 20. 11:00
 5/8 anonim válasza:
helló az a lényeg hogy szabályosan csináld sosem szabad sietni,+szerintem sok az a 3izomcsoport 1 napra edzél redmény1napon csak 1 izomcsoportra és tuti hogy lessz ed+ az hülyeség hogy zsirt is szedsz fel!+ izmot szetc fel mért hallotár már olyat hogy valaki zsirra gyurt?:D és sok szerencsét a továbiahoz
2009. dec. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
javitottam: helló az a lényeg hogy szabályosan csináld sosem szabad sietni,+szerintem sok az a 3izomcsoport 1 napra edzél 1 izomcsoportra és tuti hogy lessz ededménye+hülyeség hogy zsirt is szedsz fel!+ izmot szetsz fel et bisztos mért hallotár már olyat hogy valaki zsirra gyurt?:D és sok szerencsét a továbbiahoz
2009. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

napi 20 perc az kevés..bár 14 évesen én tuti hogy nem edzenék! de amugy ha fejlődni szeretnél kellenek hozzá rendes kondigépek, otthoni edzéssel csak ugymond megalapozni tudod a későbbi kemény edzéseket, ami nagyon jó! otthonra: súlyzókészlet, fekvőtámasz, huzódzkodás

de egy idő után beleúnsz mert már többet is bírnál!

de hajrá!

2010. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
jah, és egyél normálisan! fehárjedús étkezés!! édességek, kóla meg társai..felejtsd el!
2010. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!