Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kell-e aggódnom a feljelentése...

Kell-e aggódnom a feljelentések miatt az órán krav maga edzőként?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy megsérül valaki az órán és emiatt feljelentést tesz. ( könnyű testi sértés illetve súlyos testi sértés ,gondatlanságból elkövetett emberölés,stb.)

2014. márc. 23. 16:38
 1/7 dirtboy ***** válasza:

ilyen azért csak nincs,szerintem mindenki tudja hogy nem sakkozás lesz órán.

egyébként meg írass szerződést az új tagokkal miszerint tudnak róla hogy a sérülés benne van a pakliban és elfogadják.

2014. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rólad írt múlt héten itt az egyik kérdező?


Nem kell aggódnod. Küzdősport, harcművészet és önvédelmi edzések műfajából adódóan megesnek sérülések. Ilyenkor egy eltört orr olyan sportsérülés, mint focistáknál a megrándult térd.. stb.


Halál már gondatlanságból elkövetett emberölés, szerintem! Már ha te okoztad. Ha két tanulód kicsinálja egymást, az csak félig-meddig a te felelősséged, aligha kerülsz emiatt börtönbe..


Viszont igazi harcművészet gyakorlásához nem kell hogy valóban hozzá tartozzanak sérülések. Lehet keményen, durván és eredménytelenül gyakorolgatni, sérülésekkel és lehet normálisan tanulni, fejlődni sérülések nélkül.


Adott esetben ajánljuk figyelembe a védő kesztyűk használatát..

A lassú kivitelezést, ami szinte sosem jár komoly sérüléssel viszont lehetővé teszi a mozgás megtanulását (és lehetővé teszi kamu technikák rossz begyakorlását is persze)


Összességében: a jó edzés tematikát. Legjobb HM edzéseken (nem sportkarate, kamu rendszerek) erős, jól képzett emberek születnek anélkül, hogy kivernék egymás fogát vagy lila foltoknál durvább sérülésük maradna.


Egy igazi Taichi edzés bár óriási önvédelmi és küzdelmi készség fejlesztő, de nem a sérülések jellemzik hanem a pozitív élettani, egészségügyi hatások.


No persze a kravmaga eleve más, ugye.. hehe..

2014. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom hogy nagyon vigyázz a tanitvanyaidra, mivel hazánkban a jog fokozottan védi a tanítvány testi épségét es ha megsérül es fel is jelent akkor el köszönhetsz a diplomádtól és legfeljebb moziba jegypénztáros lehetsz. A regisztrált kuzdosport múlttal rendelkező egyéneket egy ilyen testi sértés esetén jobban előveszik mint egy civilt. Ez olyan, mint a fegyverviselés. Tapasztalatból beszélek.
2014. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen testi sértés esetén UTCAI ERŐSZAKOS SZITUÁCIÓ kapcsán jobban előveszik mint egy másik embert.


De ha edző, és a tanítványát veri el akkor ez aligha valószínű, kivéve ha valaki tapasztalatból mesél ilyet, mert akkor biztosan úgy van..

2014. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ezért is van pár helyen kezdőverés,hogy az odajárók rögtön az elején tisztában legyenek azzal,bunyózni jöttek,nem aerobikra.

persze nem sérülési szinten,de 3-4 félerős ütést és legalább 2 rendeset be kell verdesni nekik sparringnál.

ez pont elég arra,hogy ezt a jelentgetős típust elrettentse a további edzésektől és lekopjon a fenébe az első edzése után.

ha meg pénzszedő órákat tartasz elsősorban,akkor úgy sincsen sparring,szóval ami történhet max az ha elcsúszik a tanítvány és megüti magát,ezért meg nem szokás jelentgetni.

2014. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aikiboxer ***** válasza:
Normális küzdősport edzésen kevesebb a sérülés, mint teremfociban vagy röplabdában.
2014. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha megsérül valaki az órán és nem a te hibádból hanem az edzőpartner hibájából nem hiszem,hogy téged feljelent-e akármiért is. Normális esetben nem nagyon sérülnek a tanulók, kivéve ha van 1-2 jampigyerek és nála kissebbeket vagy kezdőket verdes és nem vigyáz rá de előbb utóbb nála is lesz ott jobb.


Én párszor sérültem csak enyhén krav edzésen, azt is az én hibámból.. Technikák gyakorlása,stb szvsz nem járhat sérülésekkel, ha már gyorsabban -erőteljesebben csinálják edzői utasításra, vagy sparring van ott előfordulhat de ezt tudják is a tanulók.

2014. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!