Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A systema valóban a leghatásos...

A systema valóban a leghatásosabb önvédelmi "harcstílus"?

Figyelt kérdés
Illetve Magyarországon van oktatás? Milyen az oktatás minősége hazánkban?
2014. márc. 22. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
mi az istenverése az az önvédelmi harcstílus?
2014. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
0%
Van benne védőfelszereléses (puhakesztyűs-fogvédős) sparring? Ha nincs, akkor egészen biztosan nem.
2014. márc. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aikiboxer. Biztos akkor viccből tanítjáaz orosz különleges harci alakulatoknak. :D
2014. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aikiboxer ***** válasza:

Ezredszer is elmondom, hogy teljesen mindegy, hogy milyen alakulatnak mit tanítanak. A yoshinkan aikidót a tokiói rendőrségen, a wing tsun kung-fut meg nem tudom milyen különleges alakulatnál tanítanak, a szolnoki desszantosok kyokushinkaioznak, a Zöllei tanítványai meg kézitusáznak.


Elárulom, hogy ez úgy működik, hogy van egy kötelező tananyag katonáéknál meg rendőréknél is, ez kb. annyit ér mint egy 25 órás tanfolyam Tesco biztonsági őröknek. A különleges alakulatnál ott van rendes edzés. De még ott is:


Amilyen sportot éppen a sporttiszt űz, meg aki a haverja valakinek, azt vezetik be az adot helyen. Ennyi. A katonák nem tiltakoznak, mert az van, ami van. Furkó mester történetesen Szolnokon volt sporttiszt, úgyhogy mi lett a desszantosok kiképzése? A kyokushinkai. Ez a legjobb választás? Szolnokon bizonyára, hiszen Furkó mester jókor volt jó helyen.


Persze minden stílus úgy marketingeli magát, hogy itt meg ott képez ki katonákat. Ettől még nem lesz az adott stílus jó.


Egyébként meg a katonai közelharc fullra más mint a civil, mivel

- mindig van náluk eszköz, fegyver

- fel vannak szerelkezve (kevlár, sisak stb)

- azonnali kiiktatás a céljuk.


Ergo ha úgy érzed, hogy diszkóból hazafelé menet lesz rajtad sisak és kevlár, valamint állig fel leszel fegyverkezve (gépkarabély, gyalásó stb.) és a célod a kötekedni vágyó részegek azonnali likvidálása, akkor érdemes nézni, hogy miket hol tanítanak.


... Ja hogy akkor sem, mert mindent tanítanak valahol, úgyhogy tök mindegy.


(A systema egy ilyen wing tsun / aikido keverék, videón láttam csak de a felét sem hiszem el.)

2014. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy ez az érv tényleg nem állja meg a helyét, mert hülyeséget is taníthatnának akár nekik.

Én onnan tudom, hogy nem hülyeség, hogy tapasztaltam.

Judóztam 4 évet, thai boxoltam 5 évet, tehát tudom milyen a harc. Jártam systemára is és az amit ott tanultam teljesen új szintre emelte a tudásomat és sokkal hatékonyabb vagyok azóta. Például elég a hullámütésre gondolni, ami sokkal rövidebb úton, sokkal kevesebb energiabefektetéssel sokkal nagyobbat üt. Systemás techika amit máshol nem tanítanak. Olyan elvek vannak benne, amiket ha betart az ember rengeteg más küzdősport technikái nem fognak működni rajta. Ég és föld a systema előtti és utáni tudásom. Azt végül is el kell ismernem, hogy akik úgy kezdtek el oda járni, hogy előtte nem csináltak semmit, meg tudnának lepődni egy állason és valószínűleg azt sem tudnák, hogy hol vannak. De én mint thai boxoló, sokkal több lettem ezáltal.


A systemás mozdulatok egyszerűen hatékonyabbak mint más küzdősportban, harcművészetben lévők. Más kérdés, hogy ehhez egy ember is kell, aki tudja ezt élesben alkalmazni.

2014. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!