Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fájhat a futástól a derekam?

Fájhat a futástól a derekam?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapja futok, minden hétköznap, napi 4-5 km-t (aszfalton). Először a térdeim kezdtek el fájni, majd cipőt váltottam (Saucony, így megszűnt. Pár napja a derekam kezdett el fájni és azt olvastam, hogy a futástól lehet. Iktassak be több pihenőnapot? Egyéb jó tanács?
2014. márc. 15. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Senki sem mondta, hogy a futás az egészséges edzés.


Vagy hogy egy nőnek futnia kell.. Beiktathatsz több pihenőnapot, mert addig sem futsz. De még értelmes edzést is kezdhetsz, amit nem úgy kell végezned hogy pár év múlva úgyis abba kell hagynod, mert lerobbansz tőle. + még értelme is lenne, mert tényleg vannak hasznos edzések.

2014. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

persze,hogy fájhat,főleg ha gyenge a törzsed,vagy gerinc problémád van.

a futás hosszirányban rázza,üti a porckorongokat,egyoldali terhelésű,mert mindig az egyik lábadra esik a terhelés.

el kell kezdened edzeni a törzsed,leginkább az alsó hátad,hasad,gerincfeszítőt a hátad,és a gerinc nyújtásának is érdemes lenne utánanézned.

futóknak szintén alap a térd ízületeinek és erejének karbantartása,magyarul a guggolás.

2014. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 2002. óta futok, de ettől még sose fájt a derekam, pedig amúgy néha én is derékfájós vagyok. De ez mindig a túl sok üléstől, esetleg a görnyedéstől van. Ha éppen fáj, én akkor is futok, ezt nem befolyásolja túlzottan.
2014. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!