Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet vagy...

Milyen harcművészetet vagy küzdősportot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék elkezdeni ilyesfajta edzésekre járni, de nem tudom melyiket válasszam. Nagyon szeretem a Keleti kultúrát, ezért húzok inkább a harcművészetek felé. Azonban ha már elkezdem akkor nem csak elméletben szeretném használni, hanem tényleges küzdelmek alkalmával. Nem verseny, hanem megmérettetés formájában. Kicsit vázolva a jellememet: mozgékony, erős hirtelen haragú, nagy adag versenyszellem, temperamentum

Eddig főleg labdajátékokban jeleskedtem (kézi, kosár, rugby), de lovagolok és táncoltam is.

(22 éves, nő)


2014. febr. 25. 22:37
 1/7 aikiboxer ***** válasza:
Próbáld ki a bokszot. Nagyon szép, harmónikus mozgáskultúra, kemény edzések, nagy barátságok. És a női boksz felfutóban van amúgy is. Még simán versenyezhetsz.
2014. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nőkhöz kifejezetten a lágy stílusú harcművészetek illenének, bár ezeket nem sok helyen lehet tanulni.


Az ország nagy részében jó boksz edzések vannak.


A fővárosban van harci taichi, nőknek ez kifejezetten ajánlott. Valószínűleg ennek a mozgáskultúrájával lehet a legtöbbet kihozni a női testből, de éppenséggel a női boksz is jó a maga módján!

2014. febr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A küzdelmek nem olyan brutálisak, de a WTF Taekwondo néha egészen nőies, ahol a mozgékonysággal többre mész mint az erővel és lehet versenyezni. Apám szerint nem is verekedés ez hanem tánc.

http://www.youtube.com/watch?v=DbDXK9cYKzo

2014. febr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bevallom, az én szívem (brutálisabb) csücske ez :$


http://www.youtube.com/watch?v=0gkiRz_5XJU

2014. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
MinimorRis ez csak egy megrendezett demófilm TKD elemekkel... Nem komolyabb, mint egy Chuck Norris akciófilm.
2014. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ügyesen mozognak.


A tkd mozgáskultúrája igazából elég szép. 720°-os forgórúgással állon pattintani valakit olyan képességeket igényel, amiken nem lehet nem elámulni.

Meg amekkora erőt ki lehet fejteni egy jól kivitelezett rúgással.


A military vonalon pedig az elszántság tetszik. Jó, beteg állatok lehetnek, de kemények, és ez valahol megint tiszteletet vált ki az emberből.

2014. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen 540 meg 720 fokost rúgásokat inkább csak bemutatókon csinálnak, rendes verekedésben azért nehéz lenne elkapni vele a másikat de még versenyen is. Azért meg lehet próbálni: http://www.youtube.com/watch?v=laFLf2G3HxE :D
2014. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!