Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aerobik szerintetek női sport?

Az aerobik szerintetek női sport?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tucatsport/divatsport.
2014. febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem.
2014. febr. 18. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

De. Azt kérdezted szerintünk (engemet is beleértve) az aerobic női sport-e.


Erre válaszoltam hogy nem (ez rejtve volt) mert szerintem nemtől függetlenül (ez megint rejtve volt, de logikus) szimplán divat sport.


Azaz uniszex, egyik nem számára sem valami értelmes cselekvés, de se nem nőies se nem férfias sport.

2014. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha egyesületi aerobikra gondolsz akkor azt inkább nők űzik de akad egy két fiú is. Itt a lányok szerintem picit jobban érvényesülnek hiszen nőiesebb elemeket tartalmaz az aerobik. ( természezesen erőnlétit is találunk benne)

De azt kell mondanom hogyha aeroobikra mint súlyzós-zsírégetős sportra gondolsz ott is a nők vannak többségben de itt már gyakoribban találkozhatsz férfiakkal is.

2014. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szóval DE az aerobik nőiesebb sportág inkább
2014. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát amelyik gyakorlat értelmetlen, az nőies. Ha egy edzésben sok fölösleges gyakorlat van, akkor az az edzés nőies lesz, ha hasznos gyakorlatok vannak benne túlsúlyban, pl. erősítés akkor férfias?


Akkor ami edzés férfias az jó, ami nőies az rossz?


Szerintem nem, fontosnak gondolom hogy egy edzésben szerepeljen nyújtás, lazítás, csípő átmozgatás (férfiaknak ugyan úgy fontos mint nőknek, kamu hogy egy csípőtorna az női torna lenne) továbbá legyen meg a gyúrás rész, ami nőknek pont olyan fontos mint férfiaknak, ergó uniszex.


Aztán az önvédelmi, fegyveres stb. edzés szintúgy uniszex, bár itt már el lehet választani hogyan célszerű egy nőnek mozognia és hogyan egy férfinak. Női önvédelem az egy külön edzés kategória :)

2014. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Első, lehet, hogy így levezetve igazad volt, de nem ez volt evidens számomra első olvasás alapján.


Én nem tudom, miért nem lenne értelmes, minden értelme,s ami megmozgat, hiszen azért mentél oda. Nem kell, hogy minden küzdősport legyen, vagy legyen értelme az élet egyéb területén (futás, úszás), elég, ha megmozgatja az izmokat.


Köszönöm a válaszokat,

2014. febr. 18. 23:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem írtam jó, nem volt evidens, csak próbáltam utó-magyarázni magam.


A második rész szubjektív, én nem értek egyet vele, mert én igénylem hogy az edzés többet adjon.


Hogy kinek mi több, mi esik jól, mit vár el az tényleg szubjektív, ezt csak elfogadni tudom.


Egyetlen dolog.. bennem nagy nyomot hagyott amikor láttam nagyon jó edzőket éhezni, akik tényleg jó edzéseket tudnak tartani, olyan dolgokat adnak amiket máshol talán nem is lehet elérni.


Egészség, erő, olyan mozgáskészség amit azt hinné az ember hogy mindenki szeretne.


És akkor látom hogy az emberek ha edzenek is, az véget ér súlyok emelgetésével (és ezt még én is bizonyos fokig már hasznosabbnak tartom) de a kocogás, zumba flabelos jobban elszomorít.


Nem értem az emberek pontosan hogyan gondolkodnak, miért nem használnak ki tök jó lehetőségeket. Ja, és arról most nem is írtam, hogy mennyien nem is edzenek, semmit. Katasztrófa egyébként.


Meg amikor futó nőket fojtanak/vernek meg, még mindig a futás a trend. Az edző aki önvédelmet tanít az pedig sok esetben éhezik.

Ítélkezés nélkül próbálom feltenni magamnak a kérdést, hogy rendben van ez? És erre azt sem tudom rámondani, hogy a betegségipar tehet róla, hogy a dietetikusok tehetnek róla mint egy csomó betegségről és rossz táplálkozási szokásról.. ezeket a dolgokat az emberek döntik el :(

2014. febr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!