Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással fel tudom készíteni...

Futással fel tudom készíteni magam túrázásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Július végén lesz egy egyhetes terepgyakorlatom a Mátrában, ami napi 8-10 óra sétát jelent. Arra lennék kíváncsi, hogyha most elkezdek futni, akkor az segít abban, hogy kibírjam ezt a nyári megpróbáltatást? Illetve ha segít, akkor milyen étrendet ajánlanátok a futás mellé, ami még fokozza a teljesítményt? Szeretném nem végigbőgni a terepgyakorlatot hanem élvezni is, sajnos most elég szar fizikai állapotban vagyok. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2014. febr. 13. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem éppen csak a semminél érne többet.


A futás egészen más igénybevételt jelent mint az egész napos gyaloglás.


Hétvégenként / délutánonként teljesítménytúrákra kellene gyúrnod.


Én szénhidrátszegény étrend párti vagyok, ha valóban jó teljesítmény eléréséről van szó. Persze vitamin pótlással együtt.

2014. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Mások véleményére is kíváncsi vagyok!:)
2014. febr. 13. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Meditálok ám még a kérdéseden, mert voltaképp elég trükkös 'találós kérdés'.


Eddig odáig jutottam, hogy ha az általános erőnlétedet és állóképességedet magas szintre hozod például erősítő edzésekkel és kardio edzéssel (crossfit + futás) és belső erősítő edzéssel (jóga vagy qigong gyakorlás) akkor valószínűleg a túrákat is bírni fogod majd.

2014. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
7 nap, 10 óra? Az komoly. Szerezz be egy NAGYON jó bakancsot és szokd is meg addig :)
2014. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fGhw39-84th ***** válasza:
Simán! ÉN anno futással edzettem a kinizsiszázra. simán ment. Amúgy a terepgyakorlatok nem olyan vészesek, sokat lehet pihenni közben.
2014. febr. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!