Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 évesen mit jó elkezdeni...

14 évesen mit jó elkezdeni judo, karate, mma?

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Judot miért akarnál elkezdeni?


Karatét nem oktatnak, amit karaténak neveznek az nem igazi karate.


MMA-hoz küzdősport/harcművészet előképzettség kellene.

2014. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A judóval feneket lehet törölni, akkor már szabadfogású birkózás.

Karate? Ahogy az előttem szóló írta, egy vicc ebben az országban. Kivéve az Ashihara irányzat. Ashihara karatét érdemes megpróbálni.

MMA? MMA edzések nincsenek M.o-on, amit annak reklámoznak az kamu. Az MMA egy szabályrendszer és nem sport. Az ilyen MMA "edzésekre", pedig eleve olyanok járnak, akiknek már van KOMOLY küzdősport múltjuk. (A komoly alatt itt nem azt kell érteni, hogy kick-boxoltam 2 évig, és harmadik lettem az Alsóbivalybasznádi általános iskola tornatermében rendezett megyei semi-contact bajnokságon.)


Vagyis ha el akarsz kezdeni valami olyat, ami tényleg megtanít bunyózni, akkor ökölvívás, savate, muay thai, ju-jutsu, birkózás, BJJ, Itf taekwondo vagy valami jófajta kung-fu.

2014. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
MMA edzés van miskolcon elvileg
2014. febr. 8. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincsen olyan, hogy MMA edzés, az kamu. Egy szabályrendszerre nem lehet edzeni, csak akkor, ha MÁR van jelentős küzdősport múltad. Hiába fogsz lejárni, mondjuk 3 évig "MMA" edzésekre, nem fog érni semmit. Ugyanis 3 év mma edzés után is úgy szájba fog verni egy 1 éve bokszoló srác, hogy a fogaid körmérkőzést fognak játszani a bennmaradásért. Egy 1 éve birkózó gyerek úgy földhöz fog vágni, hogy ráfosol a tatamira. Egy 1 éve thai boxoló gyerek úgy szét fogja rúgni a combodat, hogy három napig mankóval jársz ki a klotyóra. Hiába tanulnál "vegyesen mindent" állóharcot és földharcot, azok a tudások csak felszínesek lennének. Mondom ilyen edzésekre olyanok járnak akiknek már van többéves komoly küzdősport múltjuk, ráadásul többféle küzdősportból.


A saját példámnál maradva, én speciel mehetnék mma edzésekre, a 6 boksz és 4 év thai box tudásommal. De tudod mit? Én még saját magamat sem engedném le mma edzésekre, még pedig azért mert a földharc tudásom nulla. Soha életemben nem űztem, földharcos stílusokat. Hiába mennék le mma-ra keménykedni a thai boxommal, az első birkózó, judós vagy brazil jitsus földharc szituációban úgy szétb***na, mint kézigránát, a fabódét. (Egyszer itt írtam már magamról olyat, hogy megagyalt engem egy birkózó.)


Mondjuk én eleve nem akarok mma-zni, sőt rühellem az mma-t. Egyébként nem értem, miért akar minden kis kamaszkölyök ememázni. Mi ez a ketrecbuzulás? Ez is csak divat manapság, mint a wing tsun.


Drága Kérdező, ha mégis ketrecharcos csávó akarsz lenni. Előbb tanulj küzdősportokat. 5-6 évig nyomassál egyszerre mondjuk ökölvívást és brazil jiu-jitsut. Utána mehetsz MMA edzésekre, és akkor tényleg lesz is értelme, de addig... semmi értelme. Ide nem elég az, hogy "Én karatéztem 2 évig, meglett a citromsárga övem narancssárga csíkkal." Az ilyen és ehhez hasonló küzdősport "múlt" az lócitrom.

2014. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!