Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A seiken védőkben (karate...

A seiken védőkben (karate kesztyűkben) lehet csinálni fogásokat, feszítéseket vagy az olyan mint a box kesztyű, hogy csak ütni lehet benne?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért, box kesztyűben nem lehet feszítéseket csinálni? :O


Hú.. mi van itt. Semmi kreativitás mostanában.


Seiken védő lókuki, olyan mintha ott sem lenne. Mármint van ilyen is, ebben kényelmesen tudod használni a kezedet (tudsz markolni). De a versenyzős kesztyű az már jobban korlátoz.

2013. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szóval az összes seiken védõnek nyitott a tenyér része? és kinn vannak belõle az ujjaid?
2013. nov. 24. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem.


Ebből kilógnak az ujjaid

[link]


Ebből meg nem.

[link]

2013. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ez tompítja az ütést vagy inkább csak a te bütykeidet védi?
2013. nov. 24. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Kb. csak a bütyköket védi.


Karatéban (ÁLTALÁBAN) nincs full contact és fej ütés, hanem csak érintgetés vagy a fejütés elkerülése /persze ez sport karate, nem az önvédelemre kifejlesztett harcművészetről szól/. Többek között azért, mert ilyen igen kis kesztyűket használnak, amiben valóban nem is mer ütni az ember. Én sem merek ütni ilyen kis vackokban, hiszen nem akarok komoly kárt okozni.

2013. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és a semi contact kesztyûvel mi a helyzet? abból sincsenek kinn az ujjaid vagy a tenyered? gondolom az is inkább az öklödet védi és nem az ellenfél arcát
2013. nov. 24. 17:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, abból nem lógnak ki az ujjak, markolni (vagy ujjazni) nem nagyon lehet benne.


De ami az öklödet védi, az védi a táncpartner arcát is, nem? Csak éppen még túl esélyes vele az orrtörés sajna..

2013. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint jobb volna MMA kesztyût szereznem sparringre?
2013. nov. 24. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem aztán mindegy miben sparringolsz. Nem tudom neked mi a jó.


Az MMA egy jópofa szabályrendszer, ami azt illeti abban a kesztyűben lehet azért ütni, fogni.. jót lehet gyakorolni vele.


Én a sima (nekem mondjuk egy 10 unciás) boxkesztyűt szeretem, bár nyilván ezzel főleg ütök, nem nagyon feszítgetek (bár lehet vele, csak markolászás nélkül, de el lehet vezetni egy ütést és meg lehet feszíteni a kart boxkesztyűben is).


Tehát attól függ hogyan akarsz sparringolni, kikkel, ők mit szeretnek.. :)

2013. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és egyáltalán nincsen nyitott ujjas/tenyeres semi contact kesztyû?
2013. nov. 24. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!