Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb fehérje?...

Melyik a legjobb fehérje? Most kezdenék el sportolni, de nem vagyok egy nagy húsevő.

Figyelt kérdés

Heti 3x futás, 2-3 alkalommal otthoni edzés. Eleve nem igazodok ki a rengeteg fehérje között:

Tejsavó fehérje koncentrátum,

Kombinált (izolátum+koncentrátum) tejsavó,

Tejsavó fehérje-izolátum,

Tejsavó fehérje hidrolizátum,

Szójaprotein,

Marha-protein,

Marhafehérje,

Vegyes (növényi+állati) protein,

Tej- és tojásprotein keverék,

Tiszta casein,

Tiszta tojásprotein,

Tejsavó + tejfehérje kombináció,

Tejfehérje


Miért van ennyi fajta, és mi a különbség? Az ok, hogy másból nyerik ki, de mindegyik ugyanazt tudja? Annyi, hogy a tejsavónál nyugodt a lelkem, hogy nem marhát ettem?



2014. febr. 4. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Különbségek főleg a felszívódás terén vannak. Az egyik lassú, a másik gyors. A növényieket azért nem szokták szeretni, mert nem teljes az aminoprofiljuk, kisebb a biológiai értékük, és emellé nem nyújtanak valami élvezetes gasztroélményt. A tejeredetű fehérjékben a laktóz tud gondot okozni az arra érzékenyeknél, izolátumban és hidrolizátumban alig van belőle, ezért jó, csak éppen baromi drága. A marhafehérjék meg állítólag sima kollagénből vannak, amik nem annyira jók. A kazein lassú felszívódású, a tejfehérje pedig ~ 80% kazeint és 20% tejsavót tartalmaz.


A basic fehérje a tejsavókoncentrátum, kb 70-80% fehérjetartalom (terméktől függően), biológiailag jobb, mint a növényiek, és nem is drágábbak sokkal. Gyártótól függően nagy eltérések lehetnek az árak közt, hajlamosak arra is, hogy tesznek bele egy pici izolátumot csak azért, hogy ráírhassák, hogy van benne, meg hát ugye az agyonédesítés sem túl jó.

Hótegyszerű, olcsó fehérje gyártója pl: Myprotein.

2014. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tejsavóból a hidrolizátum a legjobb. Ez elég is. Max, ha van fölös pénzed akkor vehetsz caseint estére a lassú felszívódása miatt.
2014. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt azért szögezzük le, hogy ezek mind táplálék-KIEGÉSZÍTŐK.

Nem arra való, hogy kiváltsd vele a húst, hanem arra, hogy kiegészítsd, ami még hiányzik, általában edzés utánra jók a gyors felszívódásuk miatt, de nem az a funkciójuk, hogy ezt iszod hús helyett.

2014. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!

Utolsó, de ha vega vagyok, akkor nincs más választásom :) Vagy ez, vagy semmi fehérje. Annál azért csak jobb.

2014. febr. 5. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne edd őket, mert több kárt okoznak az emésztésedben megfelelő szilárd táplálék nélkül, mint hasznot. Nem erre találták ki őket, nem hiába mondják, hogy a tápkiegek nem helyettesítik a vegyes táplálkozást.
2014. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy érdekes vega vagy, hogy a marhaproteint megennéd, de a húst nem?

Ha az állatot sajnálod, ki kell, hogy ábrándítsalak, a marhaproteinben szárított, porított marhahúsból származó fehérje van, amiért állatok haltak meg.

Halat eszel? Ahhoz már mehet a kiegészítő, de önmagában tényleg több kárt csinál.

2014. febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Annyi, hogy a tejsavónál nyugodt a lelkem, hogy nem marhát ettem?"

Ezért kérdeztem, kedves utolsó...

2014. febr. 5. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!