Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túl lennék edzve? Bővebben lent

Túl lennék edzve? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hosszútávfutó vagyok. És nemrégiben vettem egy garmin forerunner 210 órát. Január első három hetében a 150-es pulzusomhoz egyre javuló tempó társult. De a héten mikor kimentem futni szinte az egyik napról a másikra a 150-es pulzus mellé egy tötymörgő tempó társult. Egy percel lassabb mint a múlt héten. Szóval abba is hagytam az edzést és hazamentem. Pihentem egy napot. Másnap újra kimentem edzeni és a 150-es pulzus mellé megint szokatlanul nagyon lassú tempó társult. Szóval cseréltem elemet a jeladóban és pihentem két napot. Ma kimentem futni 25km-ert. A 150-es pulzushoz ismét nagyon lassú tempó társult 5perc / km. de ennek ellenére folytattam az edzést mert nagyon jól éreztem magam. Az első 12,5km-ert szépen lazán 4perc 59 másodperces tempóra vettem a táv másik felében pedig folyamatosan növeltem az iramot. Az utolsó km-er 3perc 47 másodperc volt.


Az óra azt akarná mutatni, hogy túl lennék edzve ? Ennek ellenére én fittnek érzem magam. Kívánom az edzést és élvezem is. Jól alszok 8-9 óra.

Szerintetek túl lennék edzve vagy az óra van megkergülve ?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm. remélem világos volt a dolog .



2014. febr. 1. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki MEGFELELOEN taplalkozik akkor nemigazan letezik tuledzesseg.
2014. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy fussál úgy, ahogy jólesik! Én nem szoktam annyira figyelni a pulzusmérőt. Ha figyelném, akkor nem lenne szabad futnom 200 méternél többet! (Így maratonokat futok.) Egyébként a pulzus változása sok mindentől függhet: hidratáltság szintje, hőmérséklet, terep...
2014. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos megoldódott már azóta a dolog. Csak egy tipp: szerintem ha már ilyen szinten állsz a futással, akkor a hasonló kérdésekkel más futókat vagy futóközösséget (akikkel lehet, hogy edző is foglalkozik) kellene megkeresned.

Pl.:

[link]

[link]

2014. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ :) a dolog megoldódott. voltam sportorvosnál és mondta, hogy minden rendben. kemény edzések is simán lemennek. de pont kapóra jön a két oldal :) mert a tápkiegekkel kapcsolatban érdeklődök.
2014. márc. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!