Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hízok a tornától?

Miért hízok a tornától?

Figyelt kérdés
54 kg voltam, nem sportoltam. Mostanàban többet mozgok, tornàzok, de ahelyett, hogy fogytam volna, inkàbb híztam 2-3 kilót. Nagyon zavar. Mit tegyek? Az étkezésem nem vàltozott, szóval nem amiatt van. 22/L

2014. jan. 18. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az izom kilóban kifejezve többet nyom, mint a zsír. Ha izmosodsz, akkor vékonyabb leszel, de a mérleg mutathat többet - pont ezért nem a mérleg, hanem a centi a lényeg :)
2014. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az izmokat dolgoztatod, akkor általánosan feszesebbek és teltebbek lesznek. A fő izomcsoportjaid ilyen esetben megköthetnek ennyi kilóval több glikogént és vizet, ennyi.


Ez nem hízás.


Leírnád egyébként, hogy mégis ez miért zavar? Nem nézel ki jól, vagy lelki ok?


Az is lehet, hogy az étkezésed eddig rossz volt, most hogy valamit tornázol többet kívánsz enni, ugyan olyan ételekből mint amiket eddig ettél. És ezt már nem tolerálja a tested, és hízni kezdesz. Nem ismerjük a táplálkozásodat, az edzésedet és azt sem mióta edzel :)

2014. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött, hogy gyerekként kövér voltam (sokat ettem). Aztàn tizenéves koromban elkezdtem kevesebbet enni ugyanabból. Nem ettem reggelit, vacsoràra is max. egy szendvicset vagy gyümölcsöt. Nem nagyon mozogtam, volt pàr perces làbemelés, meg felülések, pici karmozgatàs, de ennyi. Így szép lassan 53 kg lettem. Előtte 70 kg körül voltam. Azóta a magassàgom nem vàltozott (163-165 cm kb, pontosan nem tudom). Mikor ezt elértem, nem volt semmi sport az életemben, még felülések sem. Többet ettem, mikor elértem ezt a súlyt, ettem reggelit is. De nem híztam. Évekig tartottam ezt a súlyt. Tavaly elkezdtem egy héten kétszer aerobicra jàrni, akkor màr 54 kg lettem. Mostanàban még többet mozgok, heti 4 óràt is akàr. Valamikor egy nap kettőt. Aerobicra jàrok, itthon meg Rubint Réka, Béres Alexandra dvd-re tornàzok esténként. Reggelire eszek egy bolti croissant, olyan zacskósat, ebédre àltalàban valamilyen húsfélét, pl csirkét. Köretként hozzà rizst vagy burgonyàt. Délutàn édességet, csokit vagy sütit. Este pedig szendvicset. Néha szoktam gyümölcsöt is enni, heti 2-3 alkalommal délutàn, az utóbbi 1 hétben inkàbb reggel.
2014. jan. 19. 12:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Összességében nem eszek többet, szeretek mozogni is, de azt nem szeretem, hogy a mérleg 56 kg-oz mutat reggel. 1-2 kg lemenne, akkor meg lennék magammal elégedve. Feszesebb a testem, mint volt, az tetszik, de a súlyom nem. Mit tehetnék, hogy 54 kg legyek kb?
2014. jan. 19. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne tegyél.


Beteges, nagyon nagyon káros hogy Te azt nézed 22 évesen, egészségesen, jó alakkal hogy a tested átlag sűrűségéből, térfogatából következően mekkora súllyal nyomod a mérleget (hiszen ebből következően jelzi neked a mérleg a testtömegedet).


Nem szabad testsúlyt-testtömeget mérni, mégis minek? Ugyan úgy jól nézel ki most, de gondot csinálsz abból hogy mennyit mutat a mérleg? Ne engedd hogy ilyenek kössék le a figyelmedet, mindegy hogy mennyit mutat a mérleg ha egészséges vagy és boldog. Ha hájas lennél, akkor nem lenne mindegy, de nem vagy az.

2014. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. jan. 21. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!