Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1 vesével veszélyes lenne...

1 vesével veszélyes lenne thai boxolni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Mármint azt vedd figyelembe, hogy már csak egy van, és ha az megsérül, akkor nincs másik. Egyébként nem ektópiás helyzetű?


Egy vesével nem szokták javasolni az ilyen sportokat, ahol nagyobb a sérülés veszélye, főleg a küzdősportokat nem, de a labdajátékok, a lovaglás, a bmx, gördeszka, extrémebb görkorcsolya is ide tartoznak például. Ugyanakkor mindenki maga dönti el, hogy mitől mennyire fél, melyik véglethez lesz közelebb. Az aggódjunk és legyünk egész nap a szobában, biztos ami biztos véglethez, vagy az egyszer élünk, menjünk felgyújtott hajjal bázist ugrani egy vulkánba véglethez.


Sok hivatásos sportoló is van/volt egy vesével, sokan éppen azt a sportot folytatták felépülésük után, ami miatt elveszítették az egyik veséjüket, tehát hallottam focistákról, baseball-osokról, sőt, még egy birkózónőről is, ami azért elég merész.

2014. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pedig én tökre szeretnék thai boxolni vagy valami ilyesmi:/
2014. jan. 1. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ismerős, tudom milyen, mikor egy adottság meg nem léte akadályoz meg valamiben. Én tuti nem javasolnám. Talán Magyar szabályok szerint nem is lehetnél hivatásos. Edzésre attól még eljárhatsz, de a te felelősséged. Illetve megbeszéled az edzőtársaiddal, azért ennyit, hogy ezt tudomásul veszik, és ennek tudatában fognak veled edzeni, mindenki megtehet.
2014. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, nagybetűvel írtam a "magyar"-t, jó fáradt vagyok ma.
2014. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
van light kontakt kickbox meg mindenféle szabályrendszer ahol nem lehet arrafelé ütni
2014. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom, mondjuk Kozma István birkózó 2x olimpiai bajnoknak is csak egy veséje volt, autóbalesete során ez okozta halálát is közvetve.
2014. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!