Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen érvekkel, ellenérvekkel...

Milyen érvekkel, ellenérvekkel tudnád alátámasztani, hogy a sportolás jó?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A sportolás egészséges! A testet is és az elmét is felfrissíti!

mert jó ( főleg az amerikai foci)

Formában tart

minden téren nő az állóképességed

2013. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érvet írok.Tegyük fel eljársz egy küzdősport edzésre évekig,megtanulod hogyan kell szakszerűen bántalmazni másokat,közben mellékhatásként szert teszel egy jó erőnlétre,állóképességre,egészséges testre,erős lélekre.Aztán tegyük fel egyik este sétálsz a barátnőddel és egy részeg el kezd veletek kötözködni,szidja,fogdossa a barátnődet és meg akar ütni.A sok éves edzés nélkül legfeljebb elfuthattok és megszégyenülsz magad előtt is,meg a nőd előtt is.A küzdősport tapasztalatod birtokában meg úgy összeverheted a fickót,hogy a saját vizeletében és vérében fetrengve fog bocsánatot kérni,csak ne okozz neki több fájdalmat.Szóval a küzdősportban jártasság,a verekedni tudás elsősorban hatalom,ezért jó.
2013. dec. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2.-nak:

Ha ezt megteszed magyarországon akkor imádkozz, hogy szabadlábon megúszd. Önvédelemből megütöd 1-2x oké, de ha már elesik és te tovább ütöd, agyonvered akkor pár szép év elébe nézhetsz. Főleg mivel küzdő sportoltál.

2013. dec. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a sportok annyira nem jók. Ellenérv, ez nyilván nem azt támasztja alá, hogy jó..


Szerintem a 'mozgás' jó, de csak ésszel végezve. Pl. rengeteg sport okoz ártalmakat, mozgásszervi betegségeket ha sokat gyakorolják, és ugye a táplálkozás is növeli közben az ízületi gyulladások kialakulását. Szóval azért van valamekkora káros hatása sok sportnak, és nem csak versenyzői szinten.


Nekem pár év karate elég volt, hogy elkezdje rendesen szétkapni a térdem. Rengeteg nő fut (kocog), fel sem tudják mérni mennyire káros. Ezek nagyon általános példák.


Kérdés, mit nevezünk sportnak, milyen sport.. Szerintem eleve nem túl jók, mert vannak jobb edzések, gyakorlatok mint a sportok. Amik direkt komoly szinten erősítik az egészséget, az izmokat és az endokrin rendszert egyaránt, hatékonyan.. sérülések nélkül.


Ha már küzdősport: igen, meg lehet tanulni ütögetni, de gyakorlatias értelme nem biztos hogy van, hiszen ringbunyókról van szó. Egy harcművészetben valóban alkalmazott harctechnikát tanulna az ember, ráadásul önkontrollt. A legtöbb sport ösztönökre épül, ösztönös reakciókra, gyorsaságra, emeljük ki a küzdősportokat mert látványos példák: ösztönös, reflexes támadásokra, védekezésekre támaszkodik. Alantas ösztönöket erősít, valljuk be. És ez nem jó.. Persze valahol meg szükséges. De más sportok is főleg a fizikai reakciókat erősitk, élezik. Ezt tisztelni szokás.. csak közben nagyon eltolódunk egyszerű ragadozók irányába..


Harcművészetekben lehet úgy gyakorolni, hogy nyilván ott is éleződnek a fizikai képességek, a gyors reagálás 'elemi ösztöne', de ott eleve van egy szellemi fejlődési irány is (jó, nem sok ilyen edzés van, ami igazi és komoly, de most nem ez a lényeg). Szerintem egyszerre kell fejleszteni a testet és a reflexeket, harci készségeket DE közben tudatos kontrollt kell tartani az érzelmeink és az erőszakosságunk felett. Egyrészt így lehet hatékonyan harcolni, másrészt így erőszak vagy erőszakos játék (sport) közben is megőrizhetjuk az emelkedettségünket.


Lenézés nélkül, nézzünk meg egy MMA-st bunyó közben. Mire hasonlít? Egyszerűen egy ragadozóra. Na nem kellene hogy ez legyen a cél.. ez milyen eredmény?



Na, sok nehezen megérthető dolgot írtam, szerintem jógázni, qigongozni és ésszel harcművészetet kell gyakorolni az előnyeik miatt, tehát nálam abszolút kiesik a sport, azt alkalmi (és nem igazán rendszeres) szórakozásnak tartom.


Másfelől viszont inkább legyenek elterjedtek a sportok úgy általánosságban, mint a semmittevés mert még az akármilyen sportok gyakorlása is jobb, mint az otthon ülés.. Mozgás nélkül az ember elsorvad. Főleg nyugati táplálkozás mellett.. rohamosan nőni kezd az inzulinrezisztencia, teljesen tönkremegy a test. Pedig ezt még a sima sportolás is lassíthatná, úgyhogy kompromisszumként aláírom még én is a sportok jelentőségét. Arról nem is beszélve, hogy pl. sportnak számít a gyúrás is, ami nem olyan rossz dolog. Akkor a saját testsúllyal végzett torna is sport, ez is igen jó.

2013. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!