Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2010-ben Räikkönen miért...

2010-ben Räikkönen miért hagyta ott a Ferrarit?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy Alonso jött a helyére és hogy még egy évet tartott volna a szerződése csak felbontották.De mért?

Alonso mért nem Massa helyére ment? Nem értem, mert Räikkönen akkor már vb volt a Ferrarival, Massa viszont 2008-at leszámítva (ha jól tudom )nem csinált semmit?

Egyébként csak mostanában kezdtem el f1-et nézni, szóval nem nagyon értem a régebben történt dolgokat :)



2013. okt. 29. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Előző évben volt Massának egy nagy balesete, ahol megsérült és veszélyben forgott az élete is. (pont itt a Hungaroringen), ezért Massát nem akarták kitenni, mert nagyon rossz lett volna a csapa megítélése. Tulajdonképpen azóta is csak szánalomból tartották meg.

Azon kívül az Kiminek nem is volt egy jó éve a 2008-as. Többek szerint elvesztette a motivációját, de persze a hardkore Kimi fanok majd megmagyarázzák, hogy a csapat hátráltatta. Mindegy is Massa verte abban az évben, de ő sem lett bajnok, pedig megvolt rá az esélye.

Ezekért a dolgokért döntöttek úgy hogy hozzák Alonsot, amint csak tudják. Kiminek fizettek egy nagyobb összeget, hogy ha nem egy F1-es csapathoz szerződik, hanem távol marad tőle, ezért a rallyt választotta.

Kérdez még nyugodtan, ha kíváncsi vagy valamire. Kb 2000 óta nézem az F1-et

2013. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Massa az 2007-et leszámítva csúnyán verte Raikot, 2007-ben is csak azért volt jobb Rai mert Massa állandóan félreállt neki a csapat utasítására. Ha azt nézed hogy közel tízszer annyit keresett mint Massa azért eléggé érthető, hogy elegük lett és kirúgták.
2013. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

azért az túlzás, hogy csúnyán verte. 08ban megverte 09 ben meg fej fej mellett haladtak.

logikus volt, hogy az olcsóbb pilótát tartják meg. Csak akkor még nem lehetett tudni, hoy Massa nem épül fel rendesen a balesetéből.

2013. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat most már világos :)

Ha nem baj lenne még pár kérdésem

Szerintetek:

1.Kubica visszajön még valamikor?

2.2014-ben megdőlhet a Red Bull uralom?

3.Ricciardo legyőzheti Vettel, vagy csak Webber szerepét fogja betölteni?

4.Alonso és Kimi jól ellesznek egymással,vagy jobban fog hasonlítani ez a viszony Hamilton-Alonso 2007 párosra?

6.Hamiltont a Ferrari vagy a Red Bull nem akarta leszerződtetni?


[link]


[link]

Most melyik igaz? Mindkettő?

2013. okt. 29. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:

1.Kubica visszajön még valamikor?


F1-be? Soha!


2.2014-ben megdőlhet a Red Bull uralom?


Persze hogy megdőlhet aztán majd meglátjuk.


3. Ricciardo legyőzheti Vettel, vagy csak Webber szerepét fogja betölteni?


Ricciárdó csak vízhordó lesz mint Webber.


4.Alonso és Kimi jól ellesznek egymással,vagy jobban fog hasonlítani ez a viszony Hamilton-Alonso 2007 párosra?


Valószínűleg olyasmi lesz mert szerintem a csapat megint Raikot fogja tolni Alonso meg annak nagyon nem fog örülni ebből meg sok balhé lesz majd.


6.Hamiltont a Ferrari vagy a Red Bull nem akarta leszerződtetni?


Nem.


[link]


[link]

Most melyik igaz? Mindkettő?


Marhaság. Schumi akkor döntött a visszavonulás mellett amikor úgy tűnt hogy behúzza 2006-ot, mert a csúcson akarta befejezni. Ezért is tért vissza, csak az meg rosszul sült el. A többi meg csak félremagyarázás meg ferdítés.

2013. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,ezzel kapcsolatban: mért fogja a Ferrari jobban támogatni Kimit?

Nem volt semmilyen sajtóhír azzal kapcsolatban hogy Hamilton mért nem igazolt Massa vagy Webber helyére?

2013. okt. 29. 20:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért támogatná? Mondjuk mert a Lotus halálos fenyegetéseket kap amióta nem rendelik be mögé Grosjeant meg ilyenek. A Ferraritól öngyilkosság lenne pr szempontból ha csak egyenlő feltételekkel indítanák mert Alonso simán verné. Muszáj lesz teljesen elkapálni Alot hogy a cukimisek boldogok legyenek. Gondolom a csapat megtépázott hírnevének visszaállítása ezzel a cél csak ha nem adnak űrhajót Rajkó alá akkor úgy sem tud bajnokságot nyerni, akkor meg megint kapják a fikát, szal összességében nagy mellényúlásnak tartom a szerződtetését.
2013. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ezzel nem értek egyet. A ferka rájött, hogy nem jó nekik csapatszinten, ha nincs verseny a pilótáik között. Ezzel próbálkoznak évek óta, nem jött be. Most is megelőzte őket a merci, ahol két, nagyjából egyforma képességű pilóta van.


Jövőre fel fog értékelődni a pilóta tapasztalata a turbók érkezése miatt. Kimi iszonyat konstans, mióta visszatért, és Alonso megbízhatósága is nagyon jó. Az új motorszabály miatt rengeteget számít majd a tapasztalat, és a megbízhatóság. Azzal, hogy a ferkához jött kimi, egy erős pilótapárosuk lett, 3 VB cím, 50 győzelem, 400 nagydíj. Azért ez tiszteletet parancsoló. Ráadásul kimi kipróbált pilóta, aki támogatja a csapattársát (2008, Massa), ha kell. szal nem fognak balhézni.


Ráadásul az is a ferka malmára hajtja a vizet, hogy a riválisok csapata gyengül. a RB Ricciardója vajon mennyit ér majd az új gépekben? És a lotussal mi lesz, Grosjean nem rossz, de nem is top pilóta (fele annyi pont, mint Kimi) és a legtapasztaltabb aki mellé mehet, Massa, aki formán kívül van évek óta.


Nagyon is jó döntés volt leigazolni Kimit.

2013. okt. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Sajnos már nem jön vissza, ha képes is lenne á, nincs aki kockáztasson. De épp mos lett a WRC2-ben világbajnok, jó úton jár.

2. 2014-ben új motorok lesznek, de a fő része az aerodinamika nem fog változni, amiben viszont még mindig a Red Bull a legjobb. Sok múlik majd azon kinek hányszor fog lefüstölni a motorja.. Szerintem megint ők lesznek elől.

3. Ricciardo nem lehet Vettel ellenfele, ez biztos.

4. Ha Alonso fog jobban állni, akkor nem lesz semmi balhé, ha Kimi, akkor azért lehet. :D Én az előbbire számítok, és ami döntő az az időmérős teljesítmény. Alonso sem húdenagy benne, de jobb, mint Kimi. Versenytempo nagyjából egál.

5. Nem tudok róla, hogy bármelyik is akarta volna Hamit.

6. Schumi kapcsán valahol mindkettő igaz szerintem és még egy csomó más dolog is közrejátszott.

2013. okt. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. okt. 30. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!