Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kali vs. Canné de combat --...

Aikiboxer kérdése:

Kali vs. Canné de combat -- melyiket tanuljam és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni rendesen botharcolni (konkrétabban viperával bánni), sokáig késharcon gondolkodtam, de talán ez hasznosabb kés ellen is (és nem akarok sem embert ölni, sem emberölési kísérletért a dutyiban ülni, szóval megint kiújult a régi késellenességem :D).


Hogyan viszonyul egymáshoz a kali/escrima és a canné de combat? Melyik a hasznosabb stílus egy valódi viperás csetepatéban? Nekem így videóról a francia stílus a nagyobb küzdőtávolság miatt jobbnak tűnik, de túl cikormányos a mozgáskultúrájuk, ezek kellenek? Én aikidóban is a szűk, direkt, célratörő stílust preferálom, felesleges cifraságok nélkül. Szerintetek melyik a hatékonyabb?



2013. okt. 21. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

én 1x kipróbáltam a canné-t.

leizzasztottam ez edzőt rendesen a hülyeségeimmel meg a kérdéseimmel,mert folyamatosan a legrövidebb távolságot akartam a bottal,itt meg mindennek széles íve van a lehető legváratlanabb,lehetetlen,cseles szögekből,ezért viszont nem feltétlen életszerűen kell lecsapni.

szóval a cikormányosság a cselezés és a váratlanság része.

de az igazi olasz késharcos schermások is táncolnak,meg mutogatnak harc közben,szóval máshol is van hasonló.

amúgy 15 perc alatt olyan szinten bedurrant tőle a lábbicepszem,meg szétterhelődött a térdem,hogy meg kellett állnom pihenni,nem könnyű.

2013. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

A bot és a vipera azért eléggé eltér, súlyeloszlásban pl., tehát egy kicsit más technika kell hozzá.

A standard vipera amúgy is rövid a hosszú bothoz képest; a leghosszabb vipera 26"-os (kb. 67 centi), de már kicsit több, mint fél kiló.


Vipera hatékony használatáról létezik egy egy órás oktató DVD; én még viperához kaptam, akcióban.

Itt érdeklődj:

[link]

2013. okt. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kercsak ***** válasza:
100%

Az eskrimát ismerem, a canné de combat-ról csak hallottam.

Ha minőségi eskrimát akarsz tanulni, akkor ezt ajánlom:

[link]

Az oldalon megtalálod az iskolák elérhetőségeit. Egyébként most lesznek a tagfelvételek. Budapesten és Debrecenben van külön késharc edzés is.

A Doce Pares Eskrimában 3 küzdőtáv van: rövid, közép és hosszú.

2013. okt. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Látom három hónapos a kérdés, de azért írok. Szerintem az Eskrima hasznosabb, rövidebb a bot mint a Canné-ban jobban hasonlít a viperára a súly már más kérdés. Viszont a késellenesség furán fog kijönni, az az FMA (Filipino Martial Arts)-nak fontos része, nálunk mondjuk csak kék övtől felfelé van késharc, inkább morális okok miatt, gyilkos technikákat tanítani, alig pár hónap után kicsit veszélyes lenne, a kék öv meg 2-3 év, de utána nem tudom, hogy lehet e olyat, hogy kihagyod a kést és csak botot tanulsz. Bár addigra már nagyon jól bánsz a bottal, max akkor abbahagyod.
2014. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Annyira nem vagyok kés ellenes, hogy ne akarjam megtanulni (mi is gyakorlunk aikidón kés ellen -- más kérdés, hogy mit ér), csak a botra szeretnék koncentrálni, mert ezt tudom magamnál hordani.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2014. márc. 7. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!