Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rossz túracipő okozhat komolya...

Rossz túracipő okozhat komolyabb problémát?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé felkészületlenül mentem ÉLETEM ELSŐ túrájára, ami 30 km volt, végig egy gyenge kis tornacipőben mentem, szóval a felétől már a sírás kerülgetett, azóta pedig kattog a térdem, és hát ugye izomlázam is van, de az mellékes. Szóval cipő okozhatott vmi komoly bajt?
2013. okt. 21. 10:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Maga a 30 km nem sok, normális túra, de tornacipőben valóban nem túl szerencsés. A talpad vagy máshol a lábad nem lett hólyagos? Mert az kész csoda...


Igazából az lehet a baj, hogy túl puha és egyben vékony a talpa. Meg gondolom elég lapos is, sarok nélkül. Ezekben hosszútávon járkálni tényleg okozhat problémákat akár a térdnél, akár fentebb a gerincnél.

De ne ijedj meg! Ha nem jársz állandóan ilyen cipőben, akkor nem lesz baj. Ez inkább csak azért jött elő, mert nem vagy szokva a túrához, és bár a cipőválasztás szerencsétlen volt, ha jó cipőben mentél volna, akkor is előjöhetett volna akármi. De ha sokszor mész majd túrázni, akkor hozzászoksz!


Cipőre azért ruházz be, mert az a legfontosabb egy túrán!

kemény legyen a talpa, lehetőleg fogja a bokát, stb.

2013. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!