Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan guggolásról, amikor úgy csinálja valaki, hogy amikor lent van akkor leül valamire és úgy áll fel?

Figyelt kérdés

Valahol láttam videón ezt a technikát és kipróbáltam, mert a sima guggolástól fájt a térdem, ettől pedig nem. Van értelme? Ártok ezzel magamnak?

http://www.youtube.com/watch?v=VAvkJMSV-po

így csak én leülök teljesen.


2013. szept. 29. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
1x próbáltam, szerintem elég jó.
2013. szept. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt arra jó, hogy ha bebuknál, akkor jóval kisebb szrban vagy, mintha nem lenne ott, aki pedig teljesen leül, az azért csinálja, mert egyelőre kisebb tartományú mozgással szoktatja magát a gyakorlathoz. Az elv olyasmi, mint a fegyencedzés lépéseinél. Nem hülyeség, ha a súlyok csökkentése ellenére is ropognak, fájnak az ízületeink, de azért túlzásba ne essünk vele.
2013. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért csinálom így, mert így tudom növelni a súlyt. A súlypont emelkedésem javítása az elsődleges cél, és crossfit edzés keretein belül csinálom a guggolást. És ha ugrok akkor úgysem guggolásból ezért találtam jónak ezt a gyakorlatot.
2013. szept. 29. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Az izmokra ettől függetlenül hatásosabbak a nagyobb mozgástartományú-az adott izom megnyúlására értve-gyakorlatok.
2013. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!