Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a brazil...

Mi a véleményetek a brazil jiu jitsuról?

Figyelt kérdés

Elsősorban most nem az utcai verekedések szemszögéből értem, hanem mint küzdősport.


Nekem tetszik, én birkózom és ott néha nyomunk edzés után grapplinget ami kábé BJJ szabályrendszer.Bár azt nem értem, hogy miért kerülne háttérbe az erő és a méret a technika javára (ez az úgynevezett "gentle art"), amikor 120 kg-ossal grapplingelek, akkor pont, hogy nagyon is használnom kell az erőmet :D - bár tény, hogy nem tudunk sok fogást, csak a legalapvetőbbeket és pár szambós trükköt.


Szerintem a földrevitelek nem olyan színvonalasak és dinamikusak, mint mondjuk a birkózásban, de nincs is rá akkora motivációs tényező.


Mik a vélemények?


2013. szept. 19. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Na, azért, mert edzés végén nyomtok grapplinget, az még nem jelenti azt, hogy a technikátok fejlődik. ha azt érzed, hogy erőből kell dolgoznod, az azt jelenti, hogy a jitsu technikád rossz. Ami, ha nincs jó instruktorod, nem meglepő. a birkó birkó, a bjj meg bjj.


Rengeteg birkózóval gurultam, és a birkó a legjobb alap a bjj-hez talán. mindegyik sokkal erősebb volt nálam, jobb állóképességűek, atletikusabbak. Mindegyik kopogott. nekik ott volt az erő, nekem a technika. 5 perc bunyó után az erejük nagy részével elkészülnek. A technika meg marad. Ennyi.

2013. szept. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért ezzel vitatkoznék.

Ezt ne mondja nekem senki, hogy amikor próbálod megfeszíteni valaki karját egy éles szituációban (például versenyen), akkor nem erőlködsz, henem próbálod technikából megoldani

2013. szept. 21. 00:50
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocs lenyomtam az entert.


Meg volt 2 veterán birkózó a keresztnevükre nem emlékszem sajnos, az egyik Robotka volt, ő össze-vissza dobálta az összes BJJ-st egy versenyen, amire főleg birkózó edzésekkel készült és lám első lett.

A másik veteránt Kissnek hívták, ő lábkulcsokkal (nem az ízületi feszítéses fajtákkal) szétfeszítette az összes grapplingest ő is véletlenül magyar bajnok lett

Azért ezt ne mond már, hogy 5 perc után vége egy birkózónak, mikor versenyen van, hogy meccsel 6-7 meccset is. :D


Mellesleg válaszodból tökéletesen kijön ez a BJJ-s felsőbbrendűségi tudat.

2013. szept. 21. 00:56
 4/5 anonim ***** válasza:

valójában nincs bjj-s felsőbbrendűségi érzés. Bírkózó kisebbrendűségi komplexus van.


hogy értsd, ha kimennek a gokartosok a hungaroringre versenyezni, az attól még nem lesz forma1. a forma1 más technikai színvonal. egy gokarttal sosem fogsz lehagyni egy f1-es kocsit. de nem is kell, mert a gokartosnak a többi gokartost kell lenyomnia. Ráadásul a legtöbb f1-es pilóta is mind gokarttal kezdte.


szerinted BJJ-n nincs birkózás, meg judo? Hogy a viharba ne lenne. Épp ezért tudom, hogy a bírkózásom szar. Ezért nem járok bírkózóversenyre. de cserébe a földön elboldogulok, és nem kell izomból feszegetnem senki karját, mert tudok vagy 10 másik megoldást a szitura, ami működik, és nem is fárasztó.

2013. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értelek, de nem is ezt mondtam, tisztában vagyok vele, hogy amit mi szórakozásból csinálunk grapplinget, az azért nem egy Gracie-szintű küzdelem.

Pont azért kérdeztem mások véleményét, hogy akár kívülálló, akár BJJ-s mi a véleménye magáról a saját sportjáról!

Például a földrevitelek kérdése érdekelne a te szemszögedből, mint BJJ-s hogyan látod belülről az ottani lábra menések, gáncsok, lábsöprések stb minőségét.

Lehet, hogy BJJ-ben nincs akkora szerepe a tömegnek és az erőnek, mindenesetre azért ez a "Gentle Art" számomra inkább reklám, mint birkózásnál az, hogy a történelmét emlegetik mindig, meg a letisztultságát stb.


Egyébként mit csinálsz No-Gi JJ vagy Gi JJ?

2013. szept. 21. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!