Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen futó cipőt ajánlanátok?...

Milyen futó cipőt ajánlanátok? Lehetőleg 20ezer alatt legyen.

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 22:33
 1/9 hunbula ***** válasza:
Nekem a Nike cipők bejönnek. Hervisben nézz szét például, tuti van húsz alatt.
2013. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit akarsz! Ha tényleg futni akarsz, mondjuk többet, mint egy kutyasétáltatás alkalmával fut az ember, esetleg heti 2-4 alkalommal 5-10 Km-t, akkor nem az lesz a megoldás, hogy veszel egy Nike-t 20 ezer alatt. Ugyanis az alkalmatlan cipő már az első hónapban móresre tanít. Aki legalább egyszer életében futott egy órát egyhuzamban az nem mond olyan zöldségeket, hogy ez vagy az a gyártó hogy bejön, mert az tudja, hogy két fajta cipő van: alkalmas meg alkalmatlan és ez nem a gyártón múlik, hanem azon, hogy mennyit futsz, milyen talajon, a lábad pronáló, szupináló vagy neutrális. Egyébként meg klasszikusan a futócipőket a Tiger, az Asics, a Saucony gyártja. Például az utóbbi években az év futócipője díjat a Saucony egyik modelje vitte el. Ez nem azt jelenti, hogy a Nike vagy az Adidas nem gyárt jó futócipőt, csak az "alkalmas" cipőik 30 ezer fölött indulnak, a többiben meg lehet sétálni a belvárosban, mert jól néz ki.

Ha szerencséd van, nem vagy túlsúlyos és mondjuk nem belefelé dőlő a lábad, tehát nem kell nagyon megtámasztani a futáshoz, akkor a Sauconynál tudsz 20 körül alkalmas cipőt venni, ami 1000-1200 Km-t kiszolgál a lábadon úgy, hogy még meg is védi az izületeidet. Mondjuk marha rondák (szerintem), de kinek a pap, kinek a paplan! (Én is abban futok, de engem nem érdekel a külcsíny)!

2013. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ #2-es! Úgy tervezem hogy munka előtt minden reggel futok 5km-et aztán idővel lehet 10km lesz belőle, ha már kicsit jobban bírom. Mondjuk lehet most is a cipő játszik közre benne, hogy rosszul esik már egy idő után a futás, mert most csak egy sima sportcipőben futok, nem kifejezetten futócipőben. Utána nézek a Saucony-nak! Engem sem érdekel hogy néz ki. 4-5óra fele még úgysem sok ember indul dolgozni akinek tetszeni akarnék:)
2013. szept. 3. 15:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Még valami! Merre lehet beszerezni őket? Nagy bevásárló központokban lehet találni?
2013. szept. 3. 15:06
 5/9 anonim válasza:

Gondoltam megnézem tényleg annyira csúnyák-e a Saucony futócipők. :)

Hát nem azt mondom hogy juj de gyönyörűek, de én szívesen elfogadnék egyet, tudnék választani. Mondjuk én a női verziót néztem, mert nő vagyok, nem tudom a kérdező nő vagy férfi. De mutatom miket találtam:


[link]

2013. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok. Én most kaptam a páromtól egy futócipőt, közel 40 ezer lett volna, de 17-ért megkaptuk 2 hete egy intersport üzletben.

Mutatom:


[link]


Erről vélemény? Van valakinek ilyen vagy hasonló?

Párom hasonlót vett, fekete-neonzöld. :)

2013. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez a cipő terepcipőnek tűnik...

Biztos jó, ha neked jó.

A kérdés csak az, hogy ez alkalmas-e a Te lábadra vagy sem. Mert ha ez egy stabil cipő, de a lábad nem pronáló, akkor kényelmetlen lesz. Ha pedig pronáló a lábad, de a cipő nem stabil, akkor meg megint csak nem neked való...

Minden esetre kívánom, hogy leld örömöd benne, és kívánok sok-sok kilométert! :-)

2013. szept. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már megvan az a bizonyos cipő és használom is:P
2013. szept. 7. 15:20
 9/9 anonim válasza:

6-os válaszoló vagyok ismét.

Amit mutattam, nem értek hozzá, a sport boltban futó cipőnek mondta a nő, bár szerintem is inkább ilyen erdős-mezős részen tudom elképzelni.

A héten 3 cipőmet teszteltem. Van egy régi fehér nike, vajpuha, ránézésre már nagyon nincs formában, de valamiért cefet kényelmes, és jó volt benne futni.

Meg a másik amit 2 napra rá húztam fel, egy fekete bőr nike. Harmadik futás alkalmával az új terepcipőt vettem fel, igaz én egyelőre csak negyed órákat futok, de előző 2 valahogy nekem jobb volt, amiatt hogy puhák. :)

2013. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!