Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Thai-boxba valóban létezik...

A Thai-boxba valóban létezik olyan hogy a sípcsont kiidegelése? Vagy ez csupán egy mese? >Konkrétum<

Figyelt kérdés
Ha létezik, valaki tud adni nekem tanácsokat a kiidegeléséhez,ötleteket,honlapot v bármi támpontot vagy fogozkodót?köszönöm előre is...
2009. okt. 31. 19:01
1 2
 11/16 BheBhe ***** válasza:
71%

Figyelj fogól egy üveg palackot (sörős.üv pálinkás.üv stb.)

bele öntesz meleg vizet és addig görgeted vagy valaki neked a üveget szín tiszta erő-ből mig ki nem hül!

heti 3-2 x csináld!

Énis csináltam nekem bejött!

2011. júl. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 BheBhe ***** válasza:
Ja de ez házilag* :)
2011. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak köszönöm a tippet ezt én is kipróbálom halottam hogy kell üveg ,de nem tudtam hogy megkell tölteni vízzel . Meg hallotam hogyha sok hurkapálcikát össze ragasztasz az is segít
2011. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer talán ha elmész rock koncertre, aztán beugrasz a pogó közepébe az acélbetétesek közé. Garantált a kiidegelt sípcsont. :D


Viccet félretéve ez úgy baromság, ahogy van. Az idegsejtek nem halnak el, max érzéketlenebbé váltnak a fájdalomra. Egyébként is vastagszik a csontod meg a bőröd, ha túl sok mechanikai stressz éri, amiatt is érzéketlenebb leszel arra, ha valami megüti. Nagyjából ennyi. Angolban "bone hardening"-nek hívják amúgy, ami csont erősítést jelent szabad fordításban. Állandó mechanikai stressz kell, nem kell, hogy nagy legyen, csak kitartóan kell csinálni. Pl egy babzsákkal ütögeted, vagy rúgdosod a homokzsákot, stb... Azt mondják pár hónap után adaptálódik, de hogy kinek van erre napi egy órájaa shaolin papokon kívül?!

2015. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Elementál Elen válasza:
100%
Szerintem meg egyáltalán nem hülyeség. Volt itt egy előttem szóló, aki jól leírta a lényegét. A mikrotörések által sokkal ellenállóbbá válik, és közbe pedig szépen a fájdalom is egyre tompul, míg végül valóban ketté lehet rúgni baseball ütőt, vagy akár erősebb dolgokat is. Én bár nem tapasztalatból beszélek, de a saját szememmel láttam, amint egy thai box-os arrébb rúgott egy honvédségi vaságyat, úgy, hogy közbe rajta feküdtek. Vérzett is neki rendesen és egyébként tiszta heg volt a lába, de fájdalmat nem nagyon érzett. Az öklömet kiidegeltem olyan szintre, hogy ha beleverek teljes erőből a falba az se fáj különösebben, akkor így logikus, hogy a többi csonttal is működik. Vannak akik pl. az ujjbegyüket edzik olyan szintre, hogy akár deszkákat lyuggatnak át. A test kiképezhető fegyvernek ez nem vitás, csak a lényeg a fokozatosság.
2017. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 apafej71 válasza:
52%
Lidocain spray-vel kell befujni, es tiszta erobol rugdalni acelt, betont vagy teglat. Ez a dolog nyitja.
2018. júl. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!