Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itf taekwondo vagy savate a...

Itf taekwondo vagy savate a hatékonyabb? Melyik tanít meg jobban megvédeni magam, és leszek erősebb keményebb?

Figyelt kérdés
Védekezni szeretnék,önvédelem,és majd gyorsan hatékonyan támadni.(Ha ez más harcművészet vagy küzdő akkor írjatok ilyet) Köszi
2013. aug. 28. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A Savate. Az jobban hajaz az önvédelemre mind a teakwondo. Mindkettőben szinte csak rugásokra mennek és nagyon sokat is edzenek a lábra. Jobban jársz,ha krav-magázol. Én most krav-magázok és boxolok. Szerintem a legjobb párosítás :) A krav-maga tömény védelem,ellentámadás. A box meg az offenzíva.
2013. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

annyiban más a véleményem az 1. hozzászólótól,hogy a sportoló egyéni stílusa határozza meg,hogy milyen százalékban üt és rúg.

éppen ezért van nem egy olyan savate-os,aki közdelem közben 80%ban üt és lábbal max lezárja a sorozatot így vonja ki magát és elmozog.

pedig tökéletes a láb technikája,ismeri az összes rúgás típust a lazasága is megvan hozzá,de ütni jobban szeret.


kérdező.

egyik sem önvédelmi sport,nem foglalkoznak önvédelmi szituációkkal,stressz helyzetek kezelésével,ezek versenysportok.

ezért ha az a célod ami,akkor azt tudnám javasolni neked amire az 1. jár.

ökölvívás és mellé egy önvédelmi edzés.


a két sport közül meg a savate a jobb véleményem szerint.

van fejütés,kesztyűs sparring,a védekezésen is komoly a hangsúly és alapból a savate az ütő rúgó küzdősportok legjobbja technikailag és taktikailag.

2013. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt ajánlották, hogy először menjek el küzdelemre megtanúlni, majd utána amit szeretnék. Az igazság hogy 35 vagyok és elpuhult kicsit hasas, és mégsoha nem sportoltam ilyen szinten , így mit ajánlato ? Szeretnék védekezni majd űtni és rúgni.? Kérlek segítsetek mi lenne az amiben még érdemes belekezdeni és viszonylag el is sajatithatom.
2013. aug. 29. 16:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Mint mondtam krav-maga és a box. A rúgások nem fontossak egy kezdőnek.
2013. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sajnos nem ismerem a savatét csak a taekwondót és nem ítélkezem anélkül hogy ismerném mind a két küzdősportot/harcművészetet. mint az első hozzászóló aki azt se tudja hogy mi folyik egy taekwondo edzésen.
2013. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam kezdő volnék,nem birnàm a kettőt.Egy küzdelemben szàmomra fontos a rúgàs is ezért néznék ilyesmit.A itf látványosabb es a rugások durvák.viszont a savate hasonló ököl technika mint a box.De mégis inkább a savate ajánják mert állítólag hatékonyabb.A kraw vagy defendo az tetszik,de mellé kell más és a kettő együtt nem menne.
2013. aug. 29. 23:05
 7/8 anonim ***** válasza:

a "mellé" az úgy értendő,hogy jársz ökölvívó edzésre 2-3 ÉVET és utána jön el az-az idő,hogy "mellé" tehetsz még valamit.

savate meg úgyis csak heti 2x van,kezdőként meg a heti 3 edzés kellene legyen a kezdés.

szóval akkor kezdhetnéd úgy az első 2 évet,hogy heti 2 savate és 1,vagy 2 ökölvívó edzés.

és nem hasonló a kéztechnika,hanem egy az egyben ugyan az,mint az ökölvívás.

pont ezért savate-sok szoktak indulni ökölvívó mérkőzéseken is.

2013. aug. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor elkezdek savate,és mellé majd valami más!Nekem nagyon bejön,és a közelemben is van .Tetszik a rugás-ütés!Maga a box nem jön be,de ha ez ugyan az akkor king...Utána meg valami harcművészet a utcára önvédelemből pl defendo,kraw maga...Köszönöm a segítséget ,de ha valaki még ajánlana az jól jönne.
2013. aug. 30. 08:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!