Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ha elkezdek...

Szerintetek ha elkezdek sportolni vagy edzeni az segít ezen? Tapasztaltak írjanak!?

Figyelt kérdés
Tegnap elkezdtem kint a melegbe olyan 5 óra fele grillt takarítani+sepregettem, meg felszedtem a szilvát a földről stb kb egy óra volt mindez és már a felénél azt vettem észre, hogy le kell hűlnöm mert nem bírtam állni se szinte meg gyorsan is vert a szívem. szeptembertől pedig kezdődik a gyakorlatom ami eléggé gáz mert szakács leszek és egész nap a melegbe dolgozni kell. Azon gondolkoztam, hogy ha elkezdek sportolni akkor jobban bírom (az állást is meg a meleget is) ??? Akinek van tapasztalata az írja már le.

2013. júl. 27. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet szokni a magas hőmérséklethez sporttal és sport nélkül (az adaptáció működik), de azért vizsgáltasd ki előtte magad orvossal!
2013. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én is szakács vagyok, igaz részmunkaidőben dolgozom, a fő profilom a kőművesség:)

lényeg a lényeg főleg most, mind a 2 helyen iszonyatos forróság van, 6-7 liter víz is lemegy egy nap alatt a 90kilómmal, igaz, hogy izzadok mint egy ló, viszont nagyon jól bírom a meleget, vannak munkatársaim, akik szenvednek egész nap meg se tudnap moccanni, pedig sokkal jobb kondiban vannak nálam, megfigyelésem szerint ők alig isznak 1.5-3litert...

2013. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igyak sok vizet? :D
2013. júl. 27. 13:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen! Alap volna, hogy egy "átlagos méretű" ember megigyon 2-3 liter vizet, ilyen melegben, fizikai tevékenység mellett akár többet is! Volt olyan, hogy szabad ég alatt dolgoztam nyáron, mielőtt még elütötték a delet megittam a két másfeles palackomat és nem pisáltam! Persze, hogy rosszul van, aki nem iszik rendesen.


Az állóképességi edzésekkel amúgy lehet rajta javítani, de ha hozzászoktatod magad, akkor is jobban fogod bírni.

2013. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És még annyit, hogy este 9 kor is még 30 fok van szerintetek ilyen melegbe lehet futni? vagy inkább várjam míg hűvösebb lesz? Csak mert mások szerint rosszul lennék.
2013. júl. 27. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha este 9-kor 30 fok van, akkor később sem lesz sokkal hűvösebb. Nyugodtan fuss, vagy későn este vagy kora reggel. Egy kis meleg nem kifogás:)
2013. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Grindelwald válasza:
Mindenképpen ajánlom a kardiós edzéseket(futás,bringa,úszás).Nekem is hasonló problémáim voltak és megedzettem a szivem és azóta nem éreztem szarul magam!
2013. júl. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segített.
2013. júl. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!